Ubuntu / Windows / Kali Linux MBR diske üçlü Boot yapma

Ayrılmamış alan(Boş alan) oluştur. Kurulum sırasında "Başka bir şey." seçeneğini seç, boş alanı seç ve "+" tuşuna bas, birincil alan, bu boşluğun başı, dosya sistemi EXT4, bağlama noktası "/" olarak biçimlendir. Tek bir diskin varsa bootloader kısmını ellemeden geç ve kuruluma devam et.
Peki kali'yi silmeli miyim?

Takas alanı nedir? :.(
Şu an GParted'dan diskinize baktığınızda kaç bölüm var? Eğer takas alanı(swap partition) varsa 4 bölüm sınırına ulaşmış olursunuz.

Takas alanı RAM yetersiz kaldığında çökmeleri önlemek için kullanılan disk bölümüdür. Fakat ben takas alanı yerine takas dosyası kullanmayı daha mantıklı buluyorum.

Şu an GParted'dan diskinize baktığınızda kaç bölüm var? Eğer takas alanı(swap partition) varsa 4 bölüm sınırına ulaşmış olursunuz.

Takas alanı RAM yetersiz kaldığında çökmeleri önlemek için kullanılan disk bölümüdür. Fakat ben takas alanı yerine takas dosyası kullanmayı daha mantıklı buluyorum.
disk.PNG

46 ve 3.91 olan yerde Kali kurulu.
630'luk da Windows.
250 ise yedeklerimin olduğu bölüm.
Diğeri sistem tarafından oluşturulmuş.

Diskinizin MBR olduğundan emin misiniz? Ayrıca 4GB swap görüyorum orada.(Swap olduğunu düşünüyorum en azından.)
Diskinizin MBR olup olmadığını kontrol etmek için "Disk 0" yazan yere sağ tıklayın ve özelliklere basın.
Özelliklerde bir sekmede "Master Boot Record" veya "GUID Partitioning Table" yazması gerek.

Fortran var. Debian Türkiye forum admini...
Getgnu.org blogu da var.
O, hem Debian hem Ubuntu hem de Linux Mint kullanıyor. Adam hepsiyle ilgili bilgi paylaşıyor. Hepsini sisteminde hazır bulundurmak zorunda hissediyor kendisini.
Sizin böyle bir zorunluluğunuz yok değil mi?

Ubuntu, Manjaro, PcLinuxOS, Vector Linux, Fedora gibi birbirinden farklı tabanlı dağıtımları bir sistemde denemek biraz anlamlıdır ama birden fazla Debian tabanlı dağıtımı birarada kullanmanın pek bir anlamı olmaz.

Fortran var. Debian Türkiye forum admini...
Getgnu.org blogu da var.
O, hem Debian hem Ubuntu hem de Linux Mint kullanıyor. Adam hepsiyle ilgili bilgi paylaşıyor. Hepsini sisteminde hazır bulundurmak zorunda hissediyor kendisini.
Sizin böyle bir zorunluluğunuz yok değil mi?

Ubuntu, Manjaro, PcLinuxOS, Vector Linux, Fedora gibi birbirinden farklı tabanlı dağıtımları bir sistemde denemek biraz anlamlıdır ama birden fazla Debian tabanlı dağıtımı birarada kullanmanın pek bir anlamı olmaz.
Açıkçası Kali linux'de hali hazırda kullanmış olduğum araçları yüklemek ile zaman kaybetmek istemiyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı