Ubuntu yüklü bilgisayara Windows kurmak

Galip Akcan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün elime yeni aldığım cihaz ulaştı içinde Ubuntu yüklü bir şekilde. Ancak ben Ubuntu kullanmak istemiyorum. Windows kullanmak istiyorum. Galiba Ubuntu üzerinden kurulum USB'si oluşturmak oldukça meşakkatli bu yüzden ben de elimdeki diğer Windows laptopumdan kurulum USB'si hazırlamak istiyorum. Media Creation Tool üzerinden işlem yapsam UEFI falan destekler mi? Direkt olarak Media Creation Tool üzerinden yaparsam sorun oluşur mu? Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bugün elime yeni aldığım cihaz ulaştı içinde Ubuntu yüklü bir şekilde. Ancak ben Ubuntu kullanmak istemiyorum. Windows kullanmak istiyorum. Galiba Ubuntu üzerinden kurulum USB'si oluşturmak oldukça meşakkatli bu yüzden ben de elimdeki diğer Windows laptopumdan kurulum USB'si hazırlamak istiyorum. Media Creation Tool üzerinden işlem yapsam UEFI falan destekler mi? Direkt olarak Media Creation Tool üzerinden yaparsam sorun oluşur mu? Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.
Destekler. Kurabilirsiniz.
Ama konunun yeri yanlış.

Media Creation Tool size ISO dosyasını verecek o ISO dosyasını Rufus ile Flash belleğinize yazdırıp bilgisayarı flash bellek ile başlatacaksınız. O UEFI olayı Rufus'tan ayarlanıyor.

Destekler. Kurabilirsiniz.
Ama konunun yeri yanlış.
Uyarın ve cevabın için teşekkürler.
Media Creation Tool size ISO dosyasını verecek o ISO dosyasını Rufus ile Flash belleğinize yazdırıp bilgisayarı flash bellek ile başlatacaksınız. O UEFI olayı Rufus'tan ayarlanıyor.
Direkt olarak Media Creation Tool üzerinden USB'ye yazdırsam sorun oluşur mu?

Microsoft'un sunucularından Windows 10 ya da Windows 11 ISO dosyası indirerek Rufus yazılımı ile GPT / UEFI ayarları eşliğinde USB'ye yazdırmalısınız.

Recep Baltaş, 1:50 dakikalık videoda yapmanız gereken her şeyi anlatmış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı