Ubuntu'nun yanına Pardus Dualboot ile nasıl kurulur?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Bilgisayarım da Ubuntu var ve hard diskin yarısına Pardus XFCE kuramak istiyorum. Dualboot olarak yarı Ubuntu yarı ise Pardus kuracağım bunu nasıl yapmam gerekli? Şu an elimde Pardus 19.03 ISO dosyası var onu nasıl dualboot yapabilirim? HDD kullanıyorum 1TB boyutu var.
Şimdiden teşekkürler...

Bilgisayarım da Ubuntu var ve hard diskin yarısına Pardus XFCE kuramak istiyorum. Dualboot olarak yarı Ubuntu yarı ise Pardus kuracağım bunu nasıl yapmam gerekli? Şu an elimde Pardus 19.03 ISO dosyası var onu nasıl dualboot yapabilirim? HDD kullanıyorum 1TB boyutu var.
Şimdiden teşekkürler...
Şuan hangisi kurulu ve Diski ikiye böldün mü?

Yapmak gereken işlem şunlar;
- Önce Ubuntu kurmanı öneririm. Diskin yarısına Ubuntu kur.
- Daha sonra diğer yarısına Pardus kur. Pardus'u diğer yarısına kurman bence daha kolay olur bu sebep ile önce Ubuntu kur dedim. Ubuntu hakkında pek bir bilgim yok ama Linux kurulumları genellikle aynı veya benzerdir.

Şuan hangisi kurulu ve Diski ikiye böldün mü?

Yapmak gereken işlem şunlar;
- Önce Ubuntu kurmanı öneririm. Diskin yarısına Ubuntu kur.
- Daha sonra diğer yarısına Pardus kur. Pardus'u diğer yarısına kurman bence daha kolay olur bu sebep ile önce Ubuntu kur dedim. Ubuntu hakkında pek bir bilgim yok ama Linux kurulumları genellikle aynı veya benzerdir.
Bilgisayarımda Ubuntu kurulu. Peki ama onları nasıl yapacağım.
Nasıl yapabilirim lütfen anlatabilir misiniz?
@Üzüntü @illedelinux @Turk1428 @349398

Son düzenleme:
Evet tamamen Ubuntu kurulu. Diskin yarısı nasıl bölebilirim? D diski oluşturmayı nasıl yapacağım?

Pardus'u canlı olarak çalıştırın. Gparted ile Ubuntu'nun alanını yarıya indirin. (Biraz uzun sürebilir.)

- Eğer ki Ubuntu da önemli verim yok diyorsanız daha sağlıklı olması açısından önce Ubuntu'yu diskin yarısına yeniden kurun, daha sonra diğer yarısına ise Pardus kurun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı