Uçak Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar? Geleceği Nedir?

Üniversitede gördüğümüz dersler benzer. Çalışma alanı olarak onlar daha çok uzay, evren, roketlerle ilgileniyorlar. Havacılık içeren şirketlerde, kurumlarda çalışabilirler.

Açık konuşmak gerekirse uzay mühendisliğinin iş imkanları yurt dışında daha geniş. Onun mezunu arkadaşlarım da yurt dışında genelde.

Kişisel görüştür saygı duyarım. Fakat doğru bulmuyorum ben. Açıkçası anlık kararların bile arkasından getirdiği bir çok sorunla karşılaşıp çözüm üretmesi gereken bir meslektir. Mühendislik de keza böyle fakat bu kadar anlık değildir sanırım. Çözüm ve tartışma odaklıdır biraz daha. Pilotlukta tartışma diye bir şey yoktur. O an karar verirsin ve yaparsın. Mühendis işin yaratıcısı gibidir, pilot o işin idame edilip hayatta kalmasını sağlayan kişidir:)
Uçak mühendisliğini kazanmak kadar okuyup mezun olmak da bir ayrı zordur. Geceleri uykusuz kalan çok arkadaşım oldu benim de:)
Askeri pilotluk daha zor o zaman değil mi ?

Askeri pilotluk daha zor o zaman değil mi
Askeri pilotluğu bilemem tabi ama normal pilotluktan zordur herhalde. Her işin zoruluğu rahatlığı vardır. Karşılaştırmak mantıksız olur biraz bence. Mühendisliğin ayrı, pilotluğun ayrı, doktorluğun ayrı zorluk ve kolaylıkları vardır.

@Jira bu sene sınava gireceğim ve cidden çok yakın bakıyorum bu bölüme. TAI veya Aselsan gibi kurumlarda çalışmak benim hayalim. Uçak mühendisliği veya başka bir mühendislikle hayallerimi gerçekleştirmeye çalışacağım.

@Jira bu sene sınava gireceğim ve cidden çok yakın bakıyorum bu bölüme. TAI veya Aselsan gibi kurumlarda çalışmak benim hayalim. Uçak mühendisliği veya başka bir mühendislikle hayallerimi gerçekleştirmeye çalışacağım.
Umarim aramiza katilirsin :)
Uçak mühendisliğini kazanmak kadar okuyup mezun olmak da bir ayrı zordur. Geceleri uykusuz kalan çok arkadaşım oldu benim de:)
Kesinlikle. Bir laf vardir. Girmek zordur, cikmak daha da zordur :) Ben de sabahladigimi, araliksiz ders calistigim gunleri bilirim. Su anda sefasi cikiyor fazlasiyla. Universitede biraz disi sikmak lazim.

Umarim aramiza katilirsin :)

Kesinlikle. Bir laf vardir. Girmek zordur, cikmak daha da zordur :) Ben de sabahladigimi, araliksiz ders calistigim gunleri bilirim. Su anda sefasi cikiyor fazlasiyla. Universitede biraz disi sikmak lazim.
Teşekkür ederim fakat önümde uzun bir sene olacak. Öncelikle şu sınavdan hedeflediğimi yapabilmem gerek.

Teşekkür ederim fakat önümde uzun bir sene olacak. Öncelikle şu sınavdan hedeflediğimi yapabilmem gerek.
Muhendislik icin evet uzun bir sene olur :) Olmazsa teknikerligi de onerebilirim. Bir ara detaylica bu bolumu de anlatabilirim. Yine TR'de en iyi bolumlerden biri ama PC kadar degeri bilinmiyor :)

Geri
Yukarı