Uçak Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar? Geleceği Nedir?

@Jira hocam peki okuduğumuz üniversite ne derece önemli? Puanım dahilinde Erciyes üniversitesini yazmayı düşünüyorum ama bölümün İngilizce olmaması biraz düşündürüyor, bu sıkıntı olur mu sizce ne önerirsiniz?

Ehe ehem şu para işleri nasıl acaba😇
3-5 bir şey alıyoruz :)

Şaka maka bu sektörde maaşını sen belirliyorsun. Tecrübene, lisansına, verdiğin modül sınavına kadar her şey değerlendirilip maaşın belirleniyor. Ilk 2 3 yıl çok almazsın ama sonra TR şartlarında iyi kazanırsın.

Olur. Bu bolumu okuyacaksınız Ingilizce eğitim veren üni seçin. Uçakta Türkçe eğitim olmaz.
Hocam ama İngilizce direk uçak mühendisliği olarak yanılmıyorsam sadece İTÜ de var o da tutmuyor zaten, onun dışında uçak ve uzay mühendisliği olarak var İngilizce ama onların da puanları daha düşük.

Uzay da okuyabilirsin puanin tutuyorsa. Benzer zaten. Mezun oldugunda neden Ing oku dedigimi ogrenirsin. Turkce eğıtım veren kurumlarin iyi bir eğitim verdiklerini dusunmuyorum.

Ucakcilik bastan asagi Ingilizce iken Turkce nasil vereceklermiş garip zaten.

Hocam peki bölümün %30 İngilizce olması yeterli mi? Hem de bir yıl daha hazırlanmak yerine gerekirse 1 yıl İngilizce çalışarak o farkı ben kapatabilir miyim?

Hocam peki bölümün %30 İngilizce olması yeterli mi? Hem de bir yıl daha hazırlanmak yerine gerekirse 1 yıl İngilizce çalışarak o farkı ben kapatabilir miyim?
Teknik İngilizce çok farklı bir şey. O açığı tek kapatman zor. İnternetten falan da bulunmuyor. %100 veren bir yer olursa senin için daha iyi olur. Seni düşündüğümden diyorum ben.

Teknik İngilizce çok farklı bir şey. O açığı tek kapatman zor. İnternetten falan da bulunmuyor. %100 veren bir yer olursa senin için daha iyi olur. Seni düşündüğümden diyorum ben.
Sağolun hocam biliyorum. Bir sene mezuna kalsam daha iyi yapacağıma güveniyorum ama yine de İTÜ geleceğinin garantisi olmuyor, puan çok yüksek. Sizce yazmalı mıyım ne dersiniz? Birde hocam işe alımlar sınav üzerinden mi oluyor? Konu da saptı gibi keşke yeni konu açsaydım.

Sağolun hocam biliyorum. Bir sene mezuna kalsam daha iyi yapacağıma güveniyorum ama yine de İTÜ geleceğinin garantisi olmuyor, puan çok yüksek. Sizce yazmalı mıyım ne dersiniz? Birde hocam işe alımlar sınav üzerinden mi oluyor? Konu da saptı gibi keşke yeni konu açsaydım.
Istersen yeni konu ac, sorularının hepsini sırala ve beni etiketle. Daha iyi ve toplu olur.

Geri
Yukarı