Uçaklar Hakkında İlginç Bilgiler #1

Aslında uçaklar havada uçarken kanat çırpar :) . Yani kanatlar esnek yapıdadır eğer kanatlar esnemese idi kırılırlardı. Hatta Boeing 777 model uçağın kanadı yukarı doğru 7 metre aşağı doğru 5 metre esneyebilir

Aslında uçaklar havada uçarken kanat çırpar :) . Yani kanatlar esnek yapıdadır eğer kanatlar esnemese idi kırılırlardı. Hatta Boeing 777 model uçağın kanadı yukarı doğru 7 metre aşağı doğru 5 metre esneyebilir

Bu şey değil mi ya. Bekle hatırlıyacağım. Ha hatırladım.

GTA Sa oyununda uçak uçururken fark ettim A veya D tuşuna basında kanatın küçük bir kısmı oynuyor. Nasıl anlatsam bilemedim. Hatta Q veya E tuşuna basınca kuyruk kısmındaki kanatın küçük bir kısmı sağa veya sola kayıyor. Anlattığım şey dediğin şey mi?

GTA Sa oyununda uçak uçururken fark ettim A veya D tuşuna basında kanatın küçük bir kısmı oynuyor. Nasıl anlatsam bilemedim. Hatta Q veya E tuşuna basınca kuyruk kısmındaki kanatın küçük bir kısmı sağa veya sola kayıyor. Anlattığım şey dediğin şey mi?
O dediğiniz şey uçağın bir hareketli parçası. Yani arkadaşın dediği şey kanatların esnemesiyle alakalı. Sizin dediğiniz şey uçağın rudder denilen kısmı.

A ve D tuşu ile uçağın aileronunu hareket ettiriyorsun uçak roll hareketi yapar E ve Q ile de Rudderi hareket ettirirsin buda uçağın yaw hareketini yapmasını sağlar

Ona kanat çırpmak demeseydik de kanatları esner mi deseydik acaba:)
İşin espirisi o :D
Bir bilgi daha

IDG yani Integrated Drıve Generator uçaklarda her motorda bir tane bulunur. Basitçe görevi motorun döngüsü Constant Speed Drive'a iletilir Constant Speed Drive bu döngüyü sabit bir hıza dönüştürür ve IDG ye iletir. IDG de bu döngüyü elektrik gücüne çevirir.Fakat her motorda bir tane bulunan bu meretin Boeing 777 adlı uçağın GE90 motorunda yedeği bulunur bununda adı Backup Generator'dur.

Son düzenleme:
@Spotter Pulselite sistemi bir tür harici aydınlatma çeşididir. Yani uçağın konumunu ve durumunu gösteren, diğerlerinin dikkatini çekmek için kullanılan bir tür flaş ya da nabız efekti gibi yanıp sönen aydınlatmalardır. Ayrıca kuşları kaçırmak için de kullanılıyor. Korkutuyor herhalde:) Aşağıdaki videodaki uçağın ışıklarına bakarsan daha net anlaşılabilir:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı