Uçaklar Nasıl Uçuyor?

Anlamadığın için tekrar tekrar söylüyorlar :)

En başından beri bunu anlasan yetiyordu. @Silinen üye
Motorun, uçağın havada kalabilmesi icin yegane unsur olduğunu, kanatlarin ise havada tutunabilme kabiliyetini arttırdığını buradaki herkes biliyor. Fakat burada ki mesele anlamak hususundan çıkmış, gereksiz "ben biliyorum, bu fırsatla bildiğim herşeyi buraya yazacağım, yetkimde olduğu icin istedigim mesaji yanlış olarak fişler kisiyi cezalandiririm. Güç bende olduğu için, şakşakcilarimda beni destekler" meselesidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Roketin kanadı yok mu? :D Kanat olmadan bir roketi veya uzay mekiğinin dönüşünü nerden, nasıl ayarlayacaklar? Şaka gibi :D
Tartışılan konuya bak neymiş kanatsız bir sürü hava aracı varmış. Anlayamıyorum milletimizi...
Roket dedim uzay mekiginden bahsediyorsun kardeşim? Uzay mekiği roket degildir. Google'a roket yazar misin? ;)

Kanatlarin ise havada tutunabilme kaabiliyetini arttırdığını buradaki herkes biliyor.
Kanatlar havata tutunma kabiliyetini arttırmaz. O bir ana unsurdur bunu anlarsan tartışmaya düzgün bir şekilde devam edebilirsiniz. İnsanlar sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyor.
Roket dedim uzay mekiginden bahsediyorsun kardeşim? Uzay mekiği roket degildir. Google'a roket yazar misin ;)
Sen kanat terimini çok yanlış anlamışsın kardeşim.

Son düzenleme:
Roketin kanadı yok mu? :D Kanat olmadan bir roketi veya uzay mekiğinin dönüşünü nerden, nasıl ayarlayacaklar? Şaka gibi :D
Tartışılan konuya bak neymiş kanatsız bir sürü hava aracı varmış. Anlayamıyorum milletimizi...
Bak bu gördüğün kanadi olmayan bir rokettir.

Dosya Ekleri

• roket.gif
    roket.gif
    312,5 KB · Görüntüleme: 223
Sana laf anlatacağız da tartışmayı ilerleteceğiz... Roketin üzerine yakınlaşmaya üşenmeyip bir bak. Küçük kanatlar göreceksin. Kanatsız hava aracı olmaz. 2019'da tartışılan konuya bak.
Yani o cismin hacmine ve kütlesine kıyasla mikroskobik kalan kanatların ona sadece yön vermeyi sağladığını, uçuşu sağlayan asıl unsurun roket tepkimesi olduğunu söylememek için saçmalamak zorun da kalıyorsun şu an :) Yerinde olmak istemezdim.

Yani o cismin hacmine ve kütlesine kıyasla mikroskobik kalan kanatların ona sadece yön vermeyi sağladığını, uçuşu sağlayan asıl unsurun roket tepkimesi olduğunu söylememek için saçmalamak zorun da kalıyorsun şuan :) yerinde olmak istemezdim.
Kanatsız uçan sayısız hava aracı var.
Bu yazdığını ne çabuk unuttun? Ben bu yazdığına cevap veriyorum konuyu saptırmana gerek yok. Mikroskobik falan da değiller sanırım ekranı yakınlaştırmayı unutmuşsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı