Uçaklar Nasıl Uçuyor?

Mikroskobik değiller ama gorebilmek icin x200 zoom yapmak gerekiyor? Anlıyorum.
Tam şu anda boş yaptığınızı sezdim. Kendiniz dediniz kanatsız hava aracı yoktur diye, şimdi kanat küçüktür diye beni inkar ediyorsunuz. Konu Uçakların nasıl uçtuğu ve biz farklı bir konu hakkında tartışıyoruz. Uzaklaştırma veya uyarı yemeden uzayayım buradan. İyi Sosyal'ler.

Tartıştıklarınızdan birisi Uçak Mühendisi, öbürü pilot ve Fizik'i sizden çok daha iyi bildiklerine eminim.
Gidin Bernoulli Prensibini öğrenin, ondan sonra gelin.
Digerlerinin kim olduğunu biliyor musun? Hayır ise öğrendigin de konuş.
Tam şu anda boş yaptığınızı sezdim. Kendiniz dediniz kanatsız hava aracı yoktur diye, şimdi kanat küçüktür diye beni inkar ediyorsunuz. Konu Uçakların nasıl uçtuğu ve biz farklı bir konu hakkında tartışıyoruz. Uzaklaştırma veya uyarı yemeden uzayayım buradan. İyi Sosyal'ler.
Senin kafan karışmış kardeşim. Kanatsiz hava aracı olmadığını soyleyen ben değilim, aksine kanatsız uçan sayisiz hava araci olduğunu soyluyorum. Roket kesmediyse Google'a balon yaz 🎈

Son düzenleyen: Moderatör:
Havaya fırlattığın taş da senin mantığınla uçuyor. Kanadı olmadığı halde, tıpkı motoru olmayan bir ucak gibi irtifa kaybederek ilerlemeye devam ediyor ve bunu ucuyor olarak tanimlayabilirsin.
Serbest düşüş ile uçmayı nasıl aynı kefeye koyabilirsin lütfen biraz mantıklı düşün ya. Havaya attığın taş yer çekimi ile direkt yere düşer. Motoru olmayan veya motoru duran bir hava aracı ise süzülme ile uçuşunu gerçekleştirir.
uyeligimin silinmesi istemiyle bir mesaj bırakmıştım.
Üyelik veya mesajlar, üyelerin keyfi taleplerine göre silinmiyor. Gerekli kurallara göre siliniyor. Ben tartışma adabına hayli alışkınım ve bilirim meslek hayatımdan dolayı. Fakat sen üslupsuz konuşuyorsun. Ben seni tehdit etmiyorum. Söylediğin şeyi yapmak istesem yapabileceğimi belirtiyorum. Lütfen konuşurken karşındakini tanımıyorsan "kardeşim" diyerek konuşma kim olduğunu bilemezsin.
Yanlış bilgi. Bir cismin uçmasının tek yolu kanat değildir. Kanatsız uçan sayısız hava aracı var.
Nesi yanlış bana açıklar mısın? Şu aşağıdakinin motoru tam olarak nerde lütfen bana göster.

369182

Roketin kanadı yok mu?
Aynen roketler de zaten kanat ve kanatçıkları sayesinde yönünü değiştiriyor.

Arkadaşın mesajına tepki olarak yazmıştım zaten. :)
Senin kafan karışmış kardeşim. Kanatsiz hava aracı olmadığını soyleyen ben değilim, aksine kanatsız uçan sayisiz hava araci olduğunu soyluyorum. Roket kesmediyse google a balon yaz 🎈
Balon bir araç mıdır? sana öyle mi gözüküyor? Bir şeyi bir yerden bir yere taşıyor mu veya bir işe yarıyor mu? Bir kere araç olmayan bir şeyi benim karşıma koyuyorsun cidden aşırı saçma düşünüyorsun.
Adam araç diye karşıma balon koydu inanılmaz.

Serbest düşüş ile uçmayı nasıl aynı kefeye koyabilirsin lütfen biraz mantıklı düşün ya. Havaya attığın taş yer çekimi ile direkt yere düşer. Motoru olmayan veya motoru duran bir hava aracı ise süzülme ile uçuşunu gerçekleştirir.

Üyelik veya mesajlar, üyelerin keyfi taleplerine göre silinmiyor. Gerekli kurallara göre siliniyor. Ben tartışma adabına hayli alışkınım ve bilirim meslek hayatımdan dolayı. Fakat sen üslupsuz konuşuyorsun. Ben seni tehdit etmiyorum. Söylediğin şeyi yapmak istesem yapabileceğimi belirtiyorum. Lütfen konuşurken karşındakini tanımıyorsan "kardeşim" diyerek konuşma kim olduğunu bilemezsin.

Nesi yanlış bana açıklar mısın? Şu aşağıdakinin motoru tam olarak nerde lütfen bana göster.

Eki Görüntüle 369182

Keyfi talep değil yasal sorumluluktur bu. Benim paylaştığım tum iceriklerim yasal sorumluluğu nasıl bana ait ise, benim urettigim her türlü icerigin silinme kararida bana ait olup, bunu gerceklestirmekte yer sağlayıcının sorumluluğudur.

Yapmak istediğinde yapabileceğin seyleri söylediğinde, tehdit etmiş oluyorsun.

Roketlerdeki kanatciklarin tek gorevi sadece yon vermektir. Uçuşa hicbir katkilari yoktur.

Firlatilan taş ile suzulen ucak arasindaki hareket eylemi tamamen aynıdır. Aralarindaki tek fark dikey/yatay hareket oranlarinin farkliligidir.

Keyfi talep değil yasal sorumluluktur bu. Benim paylaştığım tum iceriklerim yasal sorumluluğu nasıl bana ait ise,
Yöneticilere başvur istersen. Ne mesajların ne üyeliğin senin talebinle silinmez, Silinen bir kişi de bulamazsın. Ya gerçekten büyük bir sorun çıkarmıştır ya da kural ihlalini abartmıştır ki silinmiştir üyelikleri.
"ben biliyorum, bu fırsatla bildiğim herşeyi buraya yazacağım, yetkimde olduğu icin istedigim mesaji yanlış olarak fişler kisiyi cezalandiririm. Güç bende olduğu için, şakşakcilarimda beni destekler " meselesidir.
Şu mesajından dolayı zaten senin nasıl birisi olduğun ortada. Terbiyesizleşiyorsun. Sırf kendini anlatabil diye kaç tane mesajına ceza atmadım sen biliyor musun? Zaten şu an bu mesajınla beraber hepsini raporladım ki başka bir yönetici baksın diye. Ayrıca yanlış bilgilendirme cezası keyfi verilmiyor. Ben verdiysem benden sonra kontrol ediliyor ve uygun değilse kaldırılıyor. Beni burda bilen bilir. Şakşakçılığa ve yalakalığa en çok karşı duran bendim. Hatta moderatör olmadan önce kaç defa tartıştığımı bilen bilir. Ama senin bu seviyesizliğin artık sınırı aşıyor.
Roketlerdeki kanatciklarin tek gorevi sadece yon vermektir. Uçuşa hicbir katkilari yoktur.
Doğrudur. Zaten niye varlar ki dimi. Poster çekimlerinde güzel gözüksün diye Wright kardeşler 1903 yılında düşünmüş koymuşlar bence de(!)
Firlatilan taş ile suzulen ucak arasindaki hareket eylemi tamamen aynıdır. Aralarindaki tek fark dikey/yatay hareket oranlarinin farkliligidir.
Aynen aynen(!)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı