Uçakta nefes almak düşünüldüğü kadar basit mi?

Şu anda da böyle denilebilir. İlerde bu durum daha bariz olacak. Boeing vs Airbus konularında Boeing pilotları Airbusculara operatörsünüz siz diye sallarken Airbuscular da ''amele'' şeklinde dalga geçebiliyorlar :D

Evet, koca koca pilotlar da çocuklar gibi şakalaşabiliyorlar.

2 uçağın pilotluğunu yapmış 40'lı yaşlarının sonundaki bir 777 kaptanından da bana lövye ve gaz kolu verin, her şeyi uçurayım lafını duymuştum :D
40'lı yaşlarındaki abiye selam olsun belki bizi değil ama kendini uçurur.

Bir paket gaz 2 tutam lövye sonra havadayız(!)

Ne hava hız sınırı kule bey(?) (Fazla gazlayan piloy beyanı belki hava hız sınır yoktur:D).

Madem uçaklar hakkında bilgili bu kadar kişi toplanmış, bir soru sorayım. Akciğerlerimde blebler mevcut ve aşırı basınç karşısında patlıyorlar ve pnömotoraksa yol açıyor. Kabin basıncı, yerdeki basınçtan ne kadar farklı? Acil durum karşısında uçaklarda hekim bulunuyor mu?

@sp33d Işın tıp kısmını bilmem ama uçakların basıncı genel olarak 8000 feet de başınclandirlir. Bu da normal bir insanın rahat bir şekilde nefes almasini ve saatlerce seyahat etmesi için yeterlidir. Hatta 787'nin basıncının 6000 feet oldugunu söylemiştim ve @Yararsız Üye ile bu durumun yolcu konforuna etkisini konusmustuk.

Uçaklarda doktor bulunmak zorunda değil. Acil durumda iniş gerçekleştirilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı