Ucuz lisanslar

244012

Hectopat
Makaleler
7
Burada gördüğüm kadarıyla ucuz lisanslar tavsiye ediliyor. Bildiğim kadarıyla bu da yanlış değil mi? Webtekno'da bir haber vardı bu konuda.

Legal ama şirketlerin toplu lisans anlaşmalarını kötüye kullanan bilgi işlem çalışanları tarafından çalınıp satılıyor piyasada. Kabaca böyle diyebiliriz.
Lisanslı kullanıyorsunuz. Microsoft tarafından da bir sıkıntı yok. Satan kişiler haksız kazanç sağlıyor sadece. Satıcıya laf etmiyorum. Satıcının aldığı kişileri kastediyorum. Ben ePttAvm üzerinden "yazilimbudur" satıcısından 2 kere aldım. Sorunsuz kullanıyorum.

Web Tekno'da ki haberi okudum aşağıda ki yorumları yapıyor Microsoft yetkilileri. Koskoca Microsoft test ürünleri için ya da şirketlere verdiği toplu kodlar için özel bir seri yapıp bunların takibini yapamıyor mu yani ? Bence çokta önüne geçmeye çalıştıkları bir şey değil.

" Microsoft, kendi dışında ürün anahtarı dağıtımı gerçekleştiren satıcılarla zaten uzun bir süredir mücadele veriyor. Firma, bu yollarla edinilen ürün anahtarlarını tespit ettiğinde, her birini geçersiz kılıyor. Yani eğer Microsoft dışından ürün anahtarı satın alır ve herhangi bir Microsoft ürününü etkinleştirirseniz, paranız anında çöpe gidebilir. "

"
Windows 10, milyonlarca müşterinin cihazlarında kullanılmak üzere üretilen global bir ürün. Bu da çok sayıda ürün anahtarı oluşturulma ihtiyacını ortaya çıkartıyor. Microsoft, ürünlerinin lisanslama usullerini test etmek amacıyla test anahtarları oluşturuluyor. Ayrıca firmanın satışa hazır olan resmi ürün anahtarları da ofislerinde korunuyor. "

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı