Ucuz SSD'ler alınır mı?

Samsung'un kalitesine diyecek yok zaten. Ama konu hangisinin daha kaliteli olduğu değil, konu eski bir bilgisayarı canlandırmak.

Bu arada bu yükseltme işlemini kendime ve çevremdeki eşin dostun bilgisayarlarına birçok kez yaptım. Hepsinde uygun fiyatı sebebiyle SanDisk ve Toshiba kullandım. Sağlık düşüşü oldu evet ancak standart kullanım için gözle görülür performans kayıpları yaşanmadı. Bu nedenle eski bilgisayarları canlandırmak için uygun fiyatlı SSD kullanılmasından yanayım. Konuyu açma sebebim sizlerin de bu senaryodaki fikirlerini öğrenmek.

Neden ucuz? Bari F/P SSD alıp kullanın. Benimde eski cihazım vardı sizin gibi F/P SSD aldım, kötünün iyisi dediğim SSD. Sonra bilgisayarın ömrü bitince yeni cihazıma gerek olmadığı için sattım. ADATA SU800 serisi veya Kingston SSD'lere bakabilirsin.

@@Hüseyin42

Önce laptopta kullandım. 2 tane HDD takılacak yer vardı. Rusya'dan almıştım. Sonra masa üstüne geçince kullanmaya devam ettim. Bilgisayarım 7/24 açıktır. Ondan kaynaklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı