Ucuz SSD'ler alınır mı?

Méticuleux

Kilopat
Daha fazla  
Eski bir dizüstü bilgisayarın optik sürücüsünü söküp yerine SATA kutusu alarak 120 GB ya da 240 GB kapasiteli SSD yükseltmesi yapılacak.

Bu işlemdeki amaç: Vadesi çoktan dolmuş bir dizüstü bilgisayarı, basit günlük işlemleri yapabilecek hale getirmek ve ömrüne 1-2 sene daha eklemek.

Sizce bu senaryoda gerçekten sürekli önerilen Samsung EVO'ların tercih edilmesine gerek var mı? Maliyeti düşürmek adına SanDisk, James Donkey, Hi-Level, Toshiba gibi markalar tercih edilerek uzun vadede yaşanacak olan hız düşüşü, sağlık kaybı sorunları göz ardı edilebilir mi? Fikirleriniz neler?

Ucuz etin yahnisi hoş olur, tat vermez.
Demedi demeyin. (=
Sonra belirtilen değerlerin altında okuma yazma yapıyor, diye dert eder durursunuz.
Pratik kullanımda her halükarda eski HDD'li halinden daha hızlı olacağı için ciddi bir arıza yapmadığı sürece hız düşüşü problem olmayacaktır diye düşünüyorum

Screenshot_20.png

Alın Samsung bakın keyfinize. Sağlık %100 görünüyor fakat % 79'da.

Fiyat farkı 20-30 lira değil, bence eski bilgisayarı canlandırmak amacıyla ucuz ssd'ler gayet tercih edilesi. Çok büyük bir problem yaşayacağınız sanmıyorum. HDD'ye oranla kat be kat hızlanacak ve kendine gelecek bilgisayarın çalışması. 2007 model Acer laptopuma SSD eklemesi yaptıktan sonra SSD bulunmayan Monster laptopumdan yaklaşık 20 kat daha hızlı açılıp kapanmaya başladıktan sonra evimdeki bütün bilgisayarlarıma SSD takviyesi yaptım. O günden sonra da SSD'siz bir bilgisayar muhtemelen kullanmam / kullanamam.

Fikir belirteyim: Çok ucuz bir şey almaktansa orta kaliteli bir şey tercih edin. İlerde yeni bilgisayara geçerseniz orada da kullanabilirsiniz sonuçta. Kingston A400 olabilir, hakkında olumsuz şeyler işitmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı