Üç kuruş için cehenneme gitmeye değer mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar farklı şeylere inanabilir.
Kendi kendine olmuş da olabilir. Sonuçta bu kitapların kesinkes vahiy yolu ile vahiylerinde cebrail meleği ile geldiğini söyleyen somut bir delil yok.
Art niyet olmaksızın bir kere bile Kur'an meali okudun mu .orada mantıksız bulduğun kısmı araştırıp manası öğrendin mi. İşte Kur'an da bu yazıyor böyle şey mi olur demek yerine tefsirden açıp baktın mı kaç tane tefsir yazılmış haberin var mı eğer inanmak istemiyorsan sana kimse zorla inan diyemez ama şunu bil ki ben inanmıyorum demek büyük iddia dir doğrular sana uçup gelmez sen onları bulacaksı saygılar...
Ölene kadar beklememe gerek yok. Aklım ve bilim niye var sanıyorsun sen. Bak bir Latince deyiş var sizin gibiler için "Timeo hominem unius libri." Hadi canım selametle, engellendin 😄
Öteki tarafta da seni cennete banlamasinlar ha güzel kardeşim sen yine bir araştır

Art niyet olmaksızın bir kere bile Kur'an meali okudun mu .orada mantıksız bulduğun kısmı araştırıp manası öğrendin mi. İşte Kur'an da bu yazıyor böyle şey mi olur demek yerine tefsirden açıp baktın mı kaç tane tefsir yazılmış haberin var mı eğer inanmak istemiyorsan sana kimse zorla inan diyemez ama şunu bil ki ben inanmıyorum demek büyük iddia dir doğrular sana uçup gelmez sen onları bulacaksı saygılar...

Öteki tarafta da seni cennete banlamasinlar ha güzel kardeşim sen yine bir araştır
Dostum yazdığım şeyi anladın mı? Gerçekliğine inanmayan insan neden gidip o kitabı okuyup araştırsın? İçindekilerin gerçekliğine demiyorum. Kitabın tanrı tarafından gönderildiğine inanmayan biri. Ayrıca ben inanmadığımı söylemedim. Ya varsa diyip gidiyorum işte öyle.
Ayrıca konu bu bile değil...
Pi eksik alınmış. İşlem sonucu cennet de çıkabilir.
Dur bir dakika. Ninja moderatörüm. Ne oldu size?
@nnca .

İçkiden, faizden, sigaradan para alan bir kurumun böyle yapması çok ilginç.

Sağdan soldan toplarım biletleri, bu kuruma veririm, emek sarf etmeden para kazanmış olurum.

O ne 😮 Dinen emek sarf etmeden kazanılan paralar haramdı ve bunu dini bir kurum aracılığıyla yaptım. "Aman tanggremm"...

download.jpg

Dostum yazdığım şeyi anladın mı? Gerçekliğine inanmayan insan neden gidip o kitabı okuyup araştırsın? İçindekilerin gerçekliğine demiyorum. Kitabın tanrı tarafından gönderildiğine inanmayan biri. Ayrıca ben inanmadığımı söylemedim. Ya varsa diyip gidiyorum işte öyle.
Ayrıca konu bu bile değil...

Dur bir dakika. Ninja moderatörüm. Ne oldu size?
Pardon özür dilerim haklısın zaten ben kimsenin inancına karışmam ben sadece vicdanlarını yoklasinlar diye yazdım dinde zorlama yoktur

Sağdan soldan toplarım biletleri, bu kuruma veririm, emek sarf etmeden para kazanmış olurum.

O ne 😮 Dinen emek sarf etmeden kazanılan paralar haramdı ve bunu dini bir kurum aracılığıyla yaptım. "Aman tanggremm"...
Madem kurcaladin biraz bahsedeyim
Kim kabul ederse etsin haram parayla iyilik yapılmaz
Emek harcamaktan kasıt i anlatayım
Sırf emek olsa hırsızlık kolay mı pencereye tırman falan zordur herhalde ....
Önemli olan emek ile ve başkasını hakkını gasp etmeden gelir elde etmek helal mallar diye araştır merakın gider

Madem kurcaladin biraz bahsedeyim
Kim kabul ederse etsin haram parayla iyilik yapılmaz
Emek harcamaktan kasıt i anlatayım
Sırf emek olsa hırsızlık kolay mı pencereye tırman falan zordur herhalde ....
Önemli olan emek ile ve başkasını hakkını gasp etmeden gelir elde etmek helal mallar diye araştır merakın gider

Son düzenleme:
@Emirizmir

Pi konusunda dediğimin arkasındayım. İşlem hatası ciddi sorunlar yaratabilir. :D

Moderatörlüğü soruyorsanız; iş ve hayat şartları derken, ciddi anlamda vakit sorunu yaşıyordum. Bilgisayar yüzü göremiyorum son zamanlarda. Daha çok katkıda bulunabilecek kişiler için ayrılmam gerekti. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı