Üç kuruş için cehenneme gitmeye değer mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu kumar ve boşa giden paralar. Herifler buradan bile islama sallamış. Biri herkes 1 TL versin de 30 milyon'a fabrika kuralım demiş. Oldu canım, bunca mühendisler düşünemedi tabi bunu, bir sen düşündün.

@K A İ S E R Mühendisler kim? Mühendisler neden düşünüyor, Ben niye düşünemiyorum? Sen ne saçmalıyorsun? Düşün kendin bile anlıyamıyacaksın.
Fener ol kampanyasında kaç milyon taraftardan bu şekilde milyonlar toplandı haberin var mı? Sonra ne oldu? Paraları ceplerine indirdiler, transfer yok. Kapitalizm engel olur bu dediğime, halk uyanıp yapmak istese kralı karşısında duramaz.

Bu fikir dün aklıma geldi fakat yatarken de Fenerbahçe'nin böyle bir dalavere çevirdiğini anladım.

Gerçekten forum kuralları gereğince en uygun üslubu kullanmak zorundayız, ama senin illa ki çamur atayım tutmasa da izi kalır anlayışının farkındayım. Gerekli cevabı forum kuralları gereğince veremiyorum, haksızsın.

Dine sallıyan yok, din üzerinden oluşturulan sisteme ve otoriteye saygımız yok. Ki sizlerden çok sizlerin dinini bizler iyi bir irtifaya almaya çalışıyoruz haberiniz yok. Biz konuşmasak hala sahte Şeyhleri paraya gömeceksiniz haberiniz yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzle, izle ki dinin ne olduğunu ve nereye gittiğini anla. İran'ı anla, kendini anla, insanlığın ne olduğunu anlayın.

Geçen sordum bir dindar arkadaşa, dedim ben dine inanmıyorum fakat dünyayı bir cennet mekanı gibi bir yere çevirdim, beni cennete mi koyar yoksa cehneme mi? Cevap verdi; Cehenneme diye. Ben güldüm ve bir daha o kişiyle derin sohbetler etmedim. Konuştuğum kişi çok zekiydi ve düşüncelerini belirli bir kara düzenin içinden çıkamayarak düşünüyordu. Cahil demek doğru değil, ben sadece yanlışa bilinçsiz bir şekilde inananlar diyorum bu kişilere. Elbet bir gün hangi kültürün üyeleri olduğunu anlıyacaklar.

İnsanlık kitaptan değil içgüdü'den gelir. İnsanlık içten gelir, kalpten gelir, yürekten gelir. Bakıyorum bazıları yüreğinin sesini değil de tarikatların sesini dinlemeye başlamış.

Kapitalizm reklamlarıdan program geliri eden Nihat Hatipoğlu, haram mesleklere niye kendini eklemiyor? Niye Kur'an'ı Kerimin türkçesini okuyun demiyor da gece gündüz demeden beni dinleyin diyor? Milyonlar kazanıyor, sonra da gelip benim kazandığım para bunların kazandığının yanında az diyerek kendini savunuyor. İşte nelerin döndüğünü anlayın, anlayın ki ülkemizin saklı kökleri tekrar filizlensin.

Yazdığın satırları bile biz düzeltiyoruz, artık düşün.

Son düzenleme:
3 kuruş mu? Çıkarsa 80 Milyon. Yani bence değer.
Ama eğer sonuçlar açiklandıktan sonra kabulse gider yırtarım.

Ölünce anlarsın cehennem var mı yok mu ama onun yerine bence bir İslam'ı araştır sence bu mükemmel düzende ki dünya kendi kendine mi oldu bitti
İnsanlar farklı şeylere inanabilir.
Kendi kendine olmuş da olabilir. Sonuçta bu kitapların kesinkes vahiy yolu ile vahiylerinde cebrail meleği ile geldiğini söyleyen somut bir delil yok.

@K A İ S E R Mühendisler kim? Mühendisler neden düşünüyor, Ben niye düşünemiyorum? Sen ne saçmalıyorsun? Düşün kendin bile anlıyamıyacaksın.
Fener ol kampanyasında kaç milyon taraftardan bu şekilde milyonlar toplandı haberin var mı? Sonra ne oldu? Paraları ceplerine indirdiler, transfer yok. Kapitalizm engel olur bu dediğime, halk uyanıp yapmak istese kralı karşısında duramaz.

Bu fikir dün aklıma geldi fakat yatarken de Fenerbahçe'nin böyle bir dalavere çevirdiğini anladım.
Peki "Fener Ol!"a neden salladın be :) UEFA Finansal Fair Play Düzenlemeleri sebebiyle istediğin gibi transfer yapamıyorsun maalesef takıma dışarıdan para sokup, hele de kulüp ağzına kadar borç batağı içindeyken.

Bir şey yazmıştım. Aramızda alınabilecekler olduğu için geri alıyorum.

@Libertas Sonuç ne oldu? Hiçbir şey. Kendi ağzınızla söylüyorsunuz külüp borç batağı içinde diye. Neleri beslediklerinden bile haberleri yok. Yıllardır bu külüplerin kazandığı paraları kimler kazanabiliyor? Hiçbir düzen bunlar kadar para kazanmadı dünyada. Adam başkan olur külübün iliğini höpürdetir, sonra taraftar külübü toplarlamaya çalışır. Ben biliyorum ki o paranın %20'si bile külübe girmemiştir, sadece ucu ucuna kurtaracak şekilde külübe girmiştir. Adam borçla harçla evine ekmek götüremiyorken paralı kanalları satın alır evine, sonra da üstüne bir de sinir olduğu için o televziyonu kırar. İşte bizler bu sistemden mutlu olmaya çalışan insanlarınız, hala neye köle olduğumuzun farkında değiliz.

Her maç öncesi İstiklal Marşı okunur, bilmiyorlar ki o izledikleri kanalların reklam gelirleri ülkenin bayrağını indirmeye çalışan sisteme gidiyor. Sistemi geçtim doğrudan çöpçatanların cebine giriyor.

İddaa'yı TFF başkanı satın alıyor, gerisini düşünün artık. Bu ülkenin kötüye gitmesine izin vermiyeceğiz.

@Elementor Yayıncı kuruluşun fahiş fiyat politikası yüzünden orijinal olarak yayınları izlemiyorum. Haftada bir gece keyifli bir vakit geçiriyorum. Fakat geçen yıl olanlar ortada; ben bir seyirci olarak bu sefer keyifimden ödün verdim, maçları izlerken keyif alamadım. 20 lirayı insan nelere nelere veriyor, bana bu kadar keyif veren bir şey için de harcayabilirim sanırım. Farklı görüşler, umarım anlatabilmişimdir.

@Libertas Bak işte ben bunu izah etmeye çalışıyorum. Sadece futbol değil, her yere bu boş harcamalarımız kaydırıldı. Benim bu 20 TL harcamam ne ki diyerek kendini yatıştırıyorsun, ama bilinmiyor ki herkes seninle aynı fikirde ve aynı şeyi uygulayıp sistem babalarını zengin ediyor :) Sana maç izlerken iyi seyir zevki diliyorum, fakat bu külüpler bu borç batağı içindeyken sadece 1 paket sigara masrafınızı 2'ye çıkartır. Seyir zevki bütün dünyada ölmüş, eski futbol yok artık.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı