Üç muhabbet kuşuna birden bakılır mı?

• Konuyu başlatan Romaa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 544
Merhaba, iki muhabbet kuşu almıştım eş olurlar sanarak fakat ikisi de dişi çıktı. Arkadaşımın da erkek kuşu varmış vermeyi teklif etti. 3 kuş birden aynı kafeste bakılır mı? Kafesin yeterince büyük olduğunu düşünüyorum. Kavga vesaire ederler mi?
Fazlası bile bakılır. Şahsen bakmış birisi olarak konuşuyorum, birbirlerine alışmaları gerekiyor ve kavga ediyorlarsa ben kafeslerini değiştiriyordum.

Merhaba, iki muhabbet kuşu almıştım eş olurlar sanarak fakat ikisi de dişi çıktı. Arkadaşımın da erkek kuşu varmış vermeyi teklif etti. 3 kuş birden aynı kafeste bakılır mı? Kafesin yeterince büyük olduğunu düşünüyorum. Kavga vesaire ederler mi?

Zamanında evimde 6 kuş bakıyordum. 5'i erkek biri dişi ve 3 tane erkek yavru 2 tane yetişkin erkek bir tane de yetişkin dişi vardı. Herhangi bir sıkıntı yoktu. Fakat sizde ne olur bilmiyorum.

Denesin o zaman kendi tercihi.

Bir kafes dolusu dişi kuşum var bir sıkıntı yaşanmıyor. Ayrıca 10 yılı aşkındır kuş besliyorum ve üretimini yapıyorum.

Dişilerden biriyle erkek eş olursa öbür dişi sıkıntı çıkarır mı?

Çıkartabilir. Tutan çifti ayrı yuvalıklı kafese almanız daha iyi olur.

Bir kafes dolusu dişi kuşum var bir sıkıntı yaşanmıyor. Ayrıca 10 yılı aşkındır kuş besliyorum ve üretimini yapıyorum.

Çıkartabilir. Tutan çifti ayrı yuvalıklı kafese almanız daha iyi olur.
Aslında amacım çiftleştirmek değil. Sadece arkadaşımın gariban kuşu için istiyorum almayı.

1 erkek 2 dişi sıkıntı çıkartabilir. Normal hayattan düşünün. :D
Küçük bir kafes daha var, ayrı kalan kuşu oraya alabilirim belki. Fakat o tek kalacak ona üzüleceğim, öyle olunca ona da bir eş, büyük bi kafes falan derken iyice kuş üretimcisi olacağım. Sanırım başka bir kuş almayacağım

Küçük bir kafes daha var, ayrı kalan kuşu oraya alabilirim belki. Fakat o tek kalacak ona üzüleceğim, öyle olunca ona da bir eş, büyük bir kafes falan derken iyice kuş üretimcisi olacağım. Sanırım başka bir kuş almayacağım.

Bende zamanında öyle başladım şu an 16 çift kuşum var. Toplam 50 kuş filan. Hepsi kendi yavrularım.

Bende zamanında öyle başladım şu an 16 çift kuşum var. Toplam 50 kuş filan. Hepsi kendi yavrularım.
Hocam o zaman şu kuşların cinsiyetini söyleyebilir misiniz? Dişi dediler bir kuş forumunda fakat emin olmak istiyorum.

Geri
Yukarı