Üçlü prize üçlü priz takmak PC'yi yavaşlatır mı?

• Konuyu başlatan freas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 633
Priz bol diye her aleti takmadığınız sürece isterseniz üçlü prize üç tane daha üçlü priz takın. Bu prizlere basit aletler bağlandığında sorun olmaz, ancak çok sayıda yüksek akım çeken cihaz bağlamamaya dikkat edin. Bağlanan bütün prizler duvardaki tek bir prizden güç alıyor, o prizinde kablosunun verebileceği gücün bir limiti var, o limiti aşarsanız kablo ısınır ve önlem alınmazsa yangına kadarda gider. Elektrik ısıtıcılar gibi şeylerde dikkatli olun mümkünse bu cihazlar hep tek bir prize takılsın, onun dışında odanızda bulunabilecek bilgisayar, telefon vb. şeylerden sorun olmaz.

Hayır, PC'yi yavaşlatmaz bu takma işlemi. Ancak birbirine kaskad takılan uzatmalı prizler ayni kesitte kablolu uzatmalar şeklinde olmalı, birinin kablo kesiti diğerinden daha ince olmamalı, çünkü sadece en kalına göre yük alınıp çekilirse ince uzatmalı kablo bu durumda çok daha fazla ısınır, kaskad olarak takmalarda sıkıntı sadece bu açıdan olabilir. Kolay gelsin.

Hayır, PC'yi yavaşlatmaz bu takma işlemi. Ancak birbirine kaskad takılan uzatmalı prizler ayni kesitte kablolu uzatmalar şeklinde olmalı, birinin kablo kesiti diğerinden daha ince olmamalı, çünkü sadece en kalına göre yük alınıp çekilirse ince uzatmalı kablo bu durumda çok daha fazla ısınır, kaskad olarak takmalarda sıkıntı sadece bu açıdan olabilir. Kolay gelsin.

Yok kalın hatta bayağı kalın normal kabloya göre içindeki kabloyu bilmiyorumda dışı kalınsa içi de kalındır herhalde 🙁🙁🙁

Tamamdır hocam, o zaman büyük bir sorun yoktur, görünüşte uzatma kabloları ayni çapta görünüyorlarsa iç kesitleri de hemen hemen ayni veya birbirlerine çok yakındır. Kolay gelsin.

Kanka odamda 1 priz var ona 3'lü taktım o 3lünün birine PC icin olan 3lüyü taktım diğerine başka bir 3'lü taktım ver sonuncusuna vantilator taktım sıkıntı cıkmadı yaklasık 3 4 yıldır kullanıyorum boyle :D

Çok tehlikeli bir şey lütfen dikkatli ol üç dört yıl kullanmışın belki beşinci yılda eriyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı