Ücretsiz Anti Virüs Yazılımı Önerisi

Komutan Logar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kaspersky Free sürümünü kullanıyorum. Sizce bundan daha iyi bir program var mıdır? Ayda bir kere indirip tarama yapıyorum. Deneme sürümü veya ücretsiz olması benim için daha iyi olur.

Windows 10 Sürüm 1809

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik olacak ama Windows defender :). Yanına bir de tarayıcı için Adguard adblock.
Windows Defender'a güveniyordum ama onun bulamadığını Kaspersky buluyor. Ondan dolayı güvenimi sarstı.
Avast'ın free sürümü fena değil. Güncelleme falan da geliyor. Mükemmel değil ama iş görür. Oyun modu falan da vardı zannedersem.
Avast bilgisayarı çok yoruyor diye biliyorum.

@mrandarkan

Ne kadar saçma sapan bir yazı.

Halbuki ben tam da sizin dediğinizin tersini düşünüyorum. Antivirüslerin free sürümleri gayet yeter iken, ücretli sürümleri ise bir ton gereksiz özellikler ile dolu. Bakınız; bulut depolama, güvenli dosya silme, aile koruması, VPN vb...

Tam olarak bu alıntıda bahsettiğinizin tersi diyebilirim:

Antivirüste olması gereken 10 özellik varsa adamlar 3'ünü koyuyor, devamı için lisans al...

Avast gayet iyi bir imza ve sezgisel tarama motoruna sahip. Hatta hardened modu açarsanız tadından yenmez. Bilgisayarı virüsten geçilmeyen arkadaşınız ne yapmış da bilgisayarını rezalet hale getirmiş merak ediyorum. Malum bildiğim 10 insandan 10' u, flaş belleklerinde virüs bulduğu zaman aman dosyalarıma bir şey olmasın diye silmeyen tiplerden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı