Ücretsiz antivirüs önerisi

Uzun yıllardır Avira Antivirüs kullanırım, hafiftir sistemi kastırmaz, en ufak sorun yaşatmadı ve defalarca virüs yakalamışlığı vardır. Ücretsiz sürümünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Avira köklü ve eski bir şirkettir, 1986 yılında Tettnang, Almanya'da kurulmuştır.

Daha önce Avast, Eset kullanıp sorun yaşamış ve memnun kalmamıştım. Kaspersky'de iyiydi ama sistemi zorluyordu. Avira en optimum ve en sorunsuz olanıydı. Alman mühendisliği, belki ondandır :)

Son düzenleme:
Kaspersky'ın yaptığı garipliklerden dolayı soğudum. 2024'e girerken düzgün teknolojili bir antivirüs arıyorum. Kaspersky'ı tekrar öneriyorsanız nedenleriyle beraber yazar mısınız?

Açıkçası virüs programı kullanmanızı önermiyorum. Windows Defender bilinçli bir bilgisayar kullanıcısıysanız gayet yeterli. Ha virüs bulaştı diyelim hepimizin başına gelebilir. Mesela bir ara dikkatim başka yerdeydi yanlış dosya indirip virüs bulaştırmıştım fakat kaldırmamda pek zor olmadı. Bu tarz durumlar yaşanırsa eğer Malwarebytes veya Kaspersky'ı indirip kullanın bunun dısında kullanmanıza gerek yok. Virüs silindiği zaman kaldırıp yola devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı