Rehber Ücretsiz bir şekilde, mail adresiniz için mavi/yeşil tik alın

EKAloji

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Türkçe kaynaklar arasında ilk sanırım, yabancı kaynaktan çeviri yaptığım için cümleler biraz fazla resmi olabilir.

E-posta doğrulama sertifikası nasıl alınır?​

Aşama 1:
İlk olarak, sertifikayı indirmemiz gerekiyor, bu yüzden e-postanızı kaydetmek ve sertifikayı indirmek için bu bağlantıya tıklayın. Kaydolun ve ücretsiz sertifika alın.

Adım 2:
Yukarıdaki web sitesine ulaştığınızda, e-posta adresinizi yazmanız ve anti robot testini doğrulamanız gerekir. Bundan sonra, e-postanıza bir doğrulama kodu almanız gerekir. Şimdi bu doğrulama kodunu web sitesine yazın.

Aşama 3:
Doğrulama kodunu girdikten sonra tüm onay kutularını tıklayın ve bir istek gönder düğmesini tıklayın. İstek gönder düğmesine tıkladıktan sonra bir şifre alırsınız ve sertifikanız verilen posta adresine gönderilir.

Not: O şifreyi güvenli bir yerde saklayın ve sakın kaybetmeyin.

Sertifikayı yüklemek:

Aşama 1:
Şimdi e-posta sertifikanızı e-postanıza indirin, ardından verilen şifre ile .zip dosyasını çıkartın.

Adım 2:
İndirdikten sonra bu sertifikayı pencerelerinize yükleyin, böylece o sertifikayı tıklamanız yeterlidir. Açılır pencereyi tıkladığınızda sertifika içe aktarma sihirbazı > yerel makinede mağaza konumunu seçin.

Aşama 3:
Şimdi sertifika parolanızı girin ve Bu anahtarı dışa aktarılabilir olarak işaretle onay kutusunu tıklayın. Bu seçenek, anahtarlarınızı daha sonra yedeklemenize veya taşımanıza olanak tanır.

4. Adım:
Bundan sonra, sertifika türüne göre otomatik olarak bir sertifika deposu seçin.

Sertifika ile posta göndermek:​

1. Açık Dosya menüsünden tıklatın Seçenekler > Güven Merkezi'ni.​
  2. Microsoft Outlook Güven Merkezi altında, Güven Merkezi Ayarları > E-posta Güvenliği'ni tıklayın.
  3. Al / Ver bilgisayarınızdaki bir dosyadan dijital kimliği içe veya tıkla dijital kimliği alın kullanımınıza dijital kimlikleri sorunu hizmetlerin bir listesini bulmak için.
Bu kadar. Artık e-posta adresinize bir e-posta doğrulanmış rozeti aldınız.

Not: Sertifika süresi bir yıldır, süresi bitince yenileyebilirsiniz.

Videolu anlatım (İngilizce):​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yapılan işlem aslında elektronik posta hesabınıza SSL sertifikası bağlamak. :)

Konu için teşekkürler, bir çok kişi için teşvik edici olacaktır.

Alternatif olarak başka sertifika alabileceğiniz resmi kaynak:
Comodo: Free Secure Email Certificate with Digital Signature

Geri
Yukarı