Rehber Ücretsiz kendi Wireguard VPN sunucunuzu oluşturun

Hocam merhaba rehberinizdeki port izin verme yerine kadar sorunsuz geldim fakat bu kodu kullandığımda ufw allow şu hatayı alıyorum sudo: ufw: command not found nasıl çözebilirim?

Şu komutları girin:
sudo ufw enable
Bu komut hata verirse,
sudo apt-get install ufw
Daha sonra tekrar,
sudo ufw enable

Daha sonrasında tekrar deneyin.

Şu komutları girin:
sudo ufw enable
Bu komut hata verirse,
sudo apt-get install ufw
Daha sonra tekrar,
sudo ufw enable

Daha sonrasında tekrar deneyin.
Sorunu buldum ilk aws açtığımda bi yeri atlamıştım onu kapatıp 2. olanı açarken Ubuntu seçmeyi atlamışım.

Rehber için teşekkür ederim sunucuyu aktif edip vpn'i ayarladım. Fakat son bir sorum daha olacak. Bu yaptığımız vpn'i GeForce Now, xCloud gibi servislerde kullansak veri aşımı, ek ücret vs çıkartırmı?

Son düzenleme:
Sorunu buldum ilk aws açtığımda bi yeri atlamıştım onu kapatıp 2. olanı açarken Ubuntu seçmeyi atlamışım.

Rehber için teşekkür ederim sunucuyu aktif edip vpn'i ayarladım. Fakat son bir sorum daha olacak. Bu yaptığımız vpn'i GeForce Now, xCloud gibi servislerde kullansak veri aşımı, ek ücret vs çıkartırmı?
Burada ayrıntılı bilgi mevcut:

Ben vpne bağlanınca tüm sitelerde ıp adresi bulunamadı diyor hepsini birebir yaptım.

Burada ayrıntılı bilgi mevcut:

Hocam Wireguard ile girdiğim bazı siteler girmiyor ama Kaspersky VPN ile aynı sitelere giriyor. Wireguard VPN de portu değiştirdim başka bir ayarı var mı?

@Dümdüz kılavuz için çok teşekkür ederim.
Kurdum, kullandım. Sonra saat işlemesin diye sunucuyu kapattım. Tekrar açtığımda sunucunun ip adresi değişti. Dolayısıyla tüm konfigürasyon anlamsız hale geldi. Şimdi silip en baştan yapacağım kurulumu.

Bu kılavuzla kurulum yapacak arkadaşları uyarayım sunucuyu kapatmayın.

Geri
Yukarı