Ücretsiz Windows nasıl elde edilir?

GeraltOfRiva

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı bir bilgisayarcıya toplattım. Windows 7'ye 340-400 TL para verdiğimi hatırlamıyorum. Bu adam ücretsiz nasıl edinmiş olabilir?

Ücretsiz dağıtılan Windows'ları el altından Microsoft destekliyor diye duymuştum. Güvenlik açığı, virüs tehlikesi vs. olmadan Windows 7 veya Windows 10 nasıl edinebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edinemezsin. Yeni sistem toplayıp Windows 7 kurmak nedir? O Windows KMSpico ile etkinleştirilmiş korsan Windows'tur. 30-40TL'ye Windows 10 OEM lisansı alabilirsin.

Çalıntı olduğunu nereden çıkardınız? Sosyal'de bile bir sürü kişi internetten lisans almıştır. 30-40 TL'ye olmasa da 2 sene önce 80 TL'ye Windows 8.1 Pro lisansı almıştım, bir sorun çıkmamıştı. Hatta üstüne Windows 10'a yükseltme bile yapmıştım. KMSpico'nun yasal olan bir yanı da yok. Tek yaptığı şey sistemi zararlılara açık hale getirmek ve sisteme yük bindirmek.

Çalıntı olduğunu nereden çıkardınız? Sosyal'de bile bir sürü kişi internetten lisans almıştır. 30-40 TL'ye olmasa da 2 sene önce 80 TL'ye Windows 8.1 Pro lisansı almıştım, bir sorun çıkmamıştı. Hatta üstüne Windows 10'a yükseltme bile yapmıştım. KMSpico'nun yasal olan bir yanı da yok. Tek yaptığı şey sistemi zararlılara açık hale getirmek ve sisteme yük bindirmek.

Tabii ki çalıntı. Bu oem kodlari firmalar sistemleri kurduktan sonra daha onceden toplu satın aldıkları windowsları kurabilmek için kullandıkları kodlar. Birileri bu kodlari çalıp kendisi satıyor. 900 tllik yazılımın 30tlye satilabilecegini nasıl dusundunuz ki? Bir de ustune satici kar ediyor. Oem olmasi o kadar fiyat dusurur diye mi dusunuyorsunuz?

Kmspicoyu tavsiye etmiyorum ama orjinal kmspico portable bir kere kullandiktan sonra siliniyor ve pc normal bir kodla etkinlestirilmis gibi calisiyor.

Son düzenleme:
Kurulabilir veya taşınabilir olması fark etmez, KMSpico, Re-Loader gibi yazılımlar korsan kullanıma girer ve sisteme zararlıdır. (Bakınız: Korsan Windows Kullanmak Neden Tehlikeli? - Technopat)
Ayrıca bu fiyata Windows lisansı alınır mı alınmaz mı diye onlarca konu açıldı. Hatta bazılarının linkini atayım size:
[Alındı] Kinguin'den 50 TL'ye Windows 10 Pro OEM Key
Ucuz Windows 10 Lisansı Satın Alma
Gittigidiyor'da Windows 10 Lisansı Neden Bu Kadar Ucuz?
En ucuz yoldan orijinal Windows 10 sahibi olmak
Siz yine de çalıntı diye söylenip (Ki sanmıyorum) KMSpico gibi zararlıları kullanmak istiyorsanız bir şey söylemeyeceğim. İsterseniz kullanın. En azından uyarmış olayım :)
Korsan kullanımı tavsiye etmiyoruz.

Kurulabilir veya taşınabilir olması fark etmez, KMSpico, Re-Loader gibi yazılımlar korsan kullanıma girer ve sisteme zararlıdır. (Bakınız: Korsan Windows Kullanmak Neden Tehlikeli? - Technopat)
Ayrıca bu fiyata Windows lisansı alınır mı alınmaz mı diye onlarca konu açıldı. Hatta bazılarının linkini atayım size:
Siz yine de çalıntı diye söylenip (Ki sanmıyorum) KMSpico gibi zararlıları kullanmak istiyorsanız bir şey söylemeyeceğim. İsterseniz kullanın. En azından uyarmış olayım :)

Peki hocam siz de 30 tlye orjinal windows kullandiginizi dusunedurun. Aslinda kmspiconun da yaptigi bundan cok farkli degil. Ikisi de kacak yollarla windows aktiflestiriyor. Tek farki o kodlarda arada hirsiz kazaniyor.

Ben de dedigim gibi kmspico tavsiye etmiyorum, ama kullananlar varsa en azindan portable surumunu kullanirlarsa yukarida linkte verilen sorunlari yasamazlar, bilgisayarlarinda da ekstra bir program bulundurmak zorunda kalmazlar. Tek dezavantaji 180 gunde bir programi tekrar calistirmak gerekiyor.

Tek farkı o kodlarda arada hırsız kazanıyor. İkisi de kaçak yollarla Windows'u aktifleştiriyor.
Siz öyle düşünmeye devam edin. O tür programları kimse babasının hayrına yapmaz, benim düşüncem bu. Siz isterseniz almayın lisans falan, lisans almak yerine korsanı önermeye, övmeye devam edin. Biz tavsiye etmiyoruz.
Konu sahibi @GeraltOfRiva, siz en iyisi uygun fiyata bir lisans alın. Bu tür programları kullanmanın bir manası yok. Yukarıda attığım makaleyi okuyabilirsiniz (Neden zararlı olduğu hakkında). İsterseniz Sosyal'de açılmış konulara bakabilirsiniz bu lisansların neden ucuz olduğu hakkında. Kinguin, GittiGidiyor, N11 gibi satış sitelerinde gayet uygun fiyatlara Windows 10 lisansı bulabilirsiniz.

O tür programları kimse babasının hayrına yapmaz, benim düşüncem bu. Siz isterseniz almayın lisans falan, lisans almak yerine korsanı önermeye, övmeye devam edin. Biz tavsiye etmiyoruz.
Konu sahibi @GeraltOfRiva, siz en iyisi uygun fiyata bir lisans alın. Bu tür programları kullanmanın bir manası yok. Yukarıda attığım makaleyi okuyabilirsiniz (Neden zararlı olduğu hakkında). İsterseniz Sosyal'de açılmış konulara bakabilirsiniz bu lisansların neden ucuz olduğu hakkında. Kinguin, GittiGidiyor, N11 gibi satış sitelerinde gayet uygun fiyatlara Windows 10 lisansı bulabilirsiniz.

Oncelikle ben sistemi toplarken aldigim orjinal windows 10 home kutulu lisansimi kullaniyorum. Herkese de bunu oneriyorum.

Eger kullanacak kisi 30tlye windows 10 pro alip da ustune birsuru crackli oyun, program kullaniyorsa zaten daha komik bir durum oluyor. O dusunceyle kimbilir o cracklar bilgisayara neler yapiyordur. Eger crackli yazilim kullanmiyorsa da 30tlye windows arayacagini dusunmuyorum.

Ayrica kimse o kodlarin neden o kadar ucuz oldugunu aciklamamis zaten? Aciklayamaz da. Microsoft oem kodlari icin saticilara toptan indirimi yapiyor tabii ki ama bu % 95 lik bir indirim degil elbette.

Öncelikle ben sistemi toplarken aldığım orjinal Windows 10 Home kutulu lisansımı kullanıyorum. Herkese de bunu öneriyorum.
Söylediğiniz şey iyi güzel de, bir de şunlara bakın isterseniz:
OEM Windows Home 10 64 Bit Türkçe
Windows Home 10 32-bit/64-bit Türkçe KUTU USB
Herkesin bütçesi bunlara yetmeyebiliyor. Sistem toplarken bütçenin bir miktarını lisansa ayırmak iyi ama 400-500 TL gibi bir fiyattan bahsediyoruz. Gerçekten herkes bu fiyatı verebilir mi? Veremezse bile bu insanları korsana yönlendirmek için bir bahane değil.
Ayrıca kimse o kodların neden o kadar ucuz olduğunu açıklamamış zaten?
Her satıcı için söylemiyorum, kimisi gerçekten sahte ilanlar açabiliyor, dolandırabiliyor. Ama çoğu satıcı kullanılmamış (Toplu alınmış) OEM lisansları, Microsoft Imagine Premium'da verilen lisansları (Ki bunlar OEM değil Retail olarak satılıyor, ayrıca süre sınırı yok) da satabiliyor. Bunu ben "hırsızlık" olarak görmüyorum.
Eğer kullanacak kişi 30 TL'ye Windows 10 Pro alıp da üstüne bir sürü crackli oyun, program kullanıyorsa zaten daha komik bir durum oluyor.
Bunun için bir şey diyemem. Oyunların korsan indirilmesi zaten ayrı bir durum.
Konuyu daha fazla kirletmemek adına tartışmayı keseceğim. 50-100 TL'ye (Güvenilir bir satıcıdan) alınan lisans ile 400-500 TL'lik lisans arasında bir fark göremiyorum. Ama başka insanlar 500 TL veremiyor diye KMSpico 50 TL'lik lisanstan güvenli olmuyor. Bunu belirtmeye çalışıyorum. İsteyen 50 TL'ye alıp kullanıyor, bir sıkıntı yaşayan görmedim ben bu konularda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı