Ülke olarak tımarhaneye atılmış olabiliriz

İlk önce kendimizden düzeltmeye başlamamız lazım fakat klavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış. Bu ülkede hesap kesilecekse halka değil yönetenlere kesilmeli. Sonuçta ne sen ne de ben bu ülkeyi yönetmeye istekli olduk. Yönetmek isteyenler de herhangi bir hatada üstlenmeyi bilecek. Kitap okuma, kadına şiddet, ahlaksızlık(ahlak sadece cinsellik ile sınırlanamaz çalışma ahlakı, ticaret ahlakı, yönetim ahlakı....) bunların çoğu iyi bir eğitim ve farkındalık ile atlatılabilecek şeyler ama ne yazık ki okullarımızda insan olmak öğretilmiyor varsa yoksa ezber.

Bu başlığı açmayı düşünüyordum ama hep erteliyordum.
Bugün burada açılan bir başlıkta 20 yaşında birinin "oyunsuz kalmaktan çok korkuyorum" demesi bardağı taşıran damla oldu diyebilirim.
Bu nasıl bir psikolojidir gerçekten anlaşılması zor, sanki ülkemizde yeni bir psikoloji hastalığı türemiş gibi, bu tür davranışları her yerde her ortamda görebiliyoruz, daha doğrusu mantıklı davranışa hasretiz diyebilirim. Artık buna ne gibi bir tedavi bulunur orası da meçhul görünüyor.

Burada yazı yazanlar tüm ülkenin çok küçük bir bölümü. Yalnızca buraya bakarak umudunuzu yitirmeyiniz. Gereksiz yere kendinizi üzmüş olursunuz.

Lütfen, genelleme yapmadığımızı belirtelim. Rica ederim.
Genelleme yapıyorum çünkü dünyada IQ seviyesi olarak 40. sırada yer alıyoruz. Açın Wikipediayı bakın. Surinam denen adını bile ilk defa duyduğum ülke bizden önde. Z kuşağının geneli böyle. Araştırmayan adamın IQ'su da düşük olur. Genelleme yapmazsam yalan söylemiş olurum.

Genelleme yapıyorum çünkü dünyada IQ seviyesi olarak 40. sırada yer alıyoruz. Açın Wikipediayı bakın. Surinam denen adını bile ilk defa duyduğum ülke bizden önde. Z kuşağının geneli böyle. Araştırmayan adamın IQ'su da düşük olur. Genelleme yapmazsam yalan söylemiş olurum.
Surinam ne kardeşim, iletişim kurabilen maymunlardan geride bizim ortalama zaten, arada istisnalar da var ama.

Geri
Yukarı