Ülkeden kaçmak artık mümkün değil

Hocam sizi sürekli bu tarz konular açarken görüyorum. Evet, haklı değilsiniz vs. demiyorum. Ama bu tarz konular açarak da düzeleceğine olan inancım giderek azalıyor. Bize çözüm lazım, daha önemlisi okuyan, bilim ile karar veren insanların çözümlerini uygulayacak hükümet lazım. Türkiye çok güzel bir ülke, ama şu an potansiyelini kullanamıyor maalesef.

Halk gününü kurtarmaya oynuyor, diğerleri geleceğine yatırım yapıyor. Bu yazdıklarım her şeyi açıklıyor bence.

Atamın arkasında ordu vardı, halkın çoğunluğu vardı, kendisi oyunu yazan adamdı. Yeni Türkiye'de azınlıksan yol katedemezsin, bazı yöntemler dışında.
Ben savaşın mı diyorum sence? "Ordu" ne alaka? Çaba göstermek illaki fiziksel olarak savaşmaktan mı geçiyor?

Böyle bahanelere yaslanmaya devam edebilirsiniz.

Ben savaşın mı diyorum sence? "Ordu" ne alaka? Çaba göstermek illaki fiziksel olarak savaşmaktan mı geçiyor?

Böyle bahanelere yaslanmaya devam edebilirsiniz.
Bir tane oy hakkın ve ortalama 70-80 sene ömrün var canım kardeşim, bunlar bahane değil hayatın gerçekleri.
Ceviz tanesi > Avrupa'da bir ülkeye gidince daha iyi hayat yaşayacağının düşünen insan beyni
Niye Avrupa refahı Türkiye'den düşük mü ki?

Niye Avrupa refahı Türkiye'den düşük mü ki?

Genel sorun kapitalizmdir. İstersen Almanya'ya git. İşçi/köle sınıfı olacaksın. Altında ekstradan bir binek araç ve su yerine içeceğin alkol seni refahlı bir köle mi yapacak yani?

Genel sorun kapitalizmdir. İstersen Almanya'ya git. İşçi/köle sınıfı olacaksın. Altında ekstradan bir binek araç ve su yerine içeceğin alkol seni refahlı bir köle mi yapacak yani?
Aşağı yukarı yaşayabiliyorsun yine de abicim. Benim öyle evlenmek, çocuk yapmak, ev ve araba almak gibi bir düşüncem de yok. Almanya gibi bir ülkede alt-orta sınıf arası çok rahat yaşarım.

İşçi sınıfında olmak yarı yarıya tercihe bağlıdır, Almanya'da alt tabakaya köle çekildiğini hiç sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı