Ülkemizi nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

Öncelikle mal mal düşünen dolar 1 TL olsun diyen tayfanın sürgün edilmesi lazım. Ülkede dışa göçü en aza indirmek için önemli yatırımlar gerek. Tabii ki bunu sen değiştiremezsin sadece baştaki insanların bu şeyleri düşünmesi lazım. Şimdi dolar bir TL olursa dışarıya ihracatımızda 18 kat daha aza satıcağız ürünü.

Haklısın.

Ne kadar akıllısın sen milliyetçi dostum. Bana herhangi bir AB ülkesinde geçerli olan bir oturma izni, 100000€ nakit veriyorsan 1 saniye bile kalmam merak etme.
Sonrada elin suriyelisi bu cennet vatanda mutlu yaşasa ne hissedersin

Ne kadar akıllısın sen milliyetçi dostum. Bana herhangi bir AB ülkesinde geçerli olan bir oturma izni, 100000€ nakit veriyorsan 1 saniye bile kalmam merak etme.
Ülke böyle düşünenlerle dolu olursa hiçbir şey yapamazsın zaten.

Hocam ayrıca bir şey eklemek istiyorum Atatürk gibi sıradan insanları kutsamak lazım. Sonuçta o yapmadı bunları. Sadece komuta etti o yüzden onu yapmış herkesi o kurtarmış gibi düşünmemek gerek.

Hocam önemli olanda Atatürk gibi birinin olması ben şu an hiçbir Z kuşağı insanini Atatürk kadar azimli ve ülkesini düzeltmeye çalışıyor olarak gormedim.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben 14 yaşındayım ve bunları dile getirmek kolay bir şey. Eğer sadece dile getirmekle kalmayıp bir de icraate geçersek iyi olacak.
Büyükleri üzmeden bu yaklaşımla git. Mümkün değil onlara anlatmak ama herkesi dinleyip çözümcü bir düşünce yapısında ol. Senin aklında bir ülke modeli olmalı. Vatandaş, yurttaş sıfatını özünü benimseyip. Vatandaş ve yurttaş bir toplum örneği onlara sun. Gerektiğinde sesin gür olsun. Seni dinlemediğini gördüğün kişilerden uzaklaş.

Sonra da elin suriyelisi bu cennet vatanda mutlu yaşasa ne hissedersin?
Umrum dışı olurdu. Hayatımız bir anlam ifade etmiyor. Elime geçen tek yaşama şansını da saçmalıklarla mahvetmek istemiyorum.

Ülke böyle düşünenlerle dolu olursa hiçbir şey yapamazsın zaten.
Bu hayatımızın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. O yüzden cahil halkı kalkındarmaya çalışmaktansa rahat bir yaşam sütmek daha mantıklı. Zaten elime tek bir şans geçiyor. Atatürk nasıl sabretmiş cahil halka gerçekten hayret.

Mümkün değil.
Arkadaşlar ben ileride ülkemde elin suriyelilerinin elin bilmemnelerinin rahat yaşamasına izin vermemek için elimden geleni yaparim.
Mümkün. Bak arkadaş 14 yaşında neler söylüyor.
Mahallemde ki gençlerle toplaşırız. Burada ki arapların sesinin çok çıkmamasını sağlarız, ülkesine dönmesi için gerektiği kadar dışlarız. Seçim günü okul müdürüyle anlaşın, oy seçmenleri arap, yaşlı olan hepsini dışarı atın. Elini bir yerde taşın altına koyacaksın artık.

Ülkemiz çok güzel. Sadece ekonimimiz sıkıntılı. Onu da düzeltmenin birkaç yolu var. Üretim yapmak, ihcaracatı artırmak, ithalatı azaltmak, gençlerin önünü açmak, torpilin önünü kesmek.

Arkadaşlar bir konuya açıklık getireyim: Eğer ülken icin çalışmıyorsan ve kaçıp başka ülkeler adına iş yapiyorsan sen bizden degilsin.

Ülkemiz çok güzel. Sadece ekonimimiz kötü. Onu da azaltmanın birkaç yolu var. Üretim yapmak, ihcaracatı artırmak, ithalatı azaltmak, gençlerin önünü açmak, torpilin önünü kesmek.

Hocam keşke sadece ekonomi olsa.

Ülkemiz çok güzel. Sadece ekonimimiz kötü. Onu da azaltmanın birkaç yolu var. Üretim yapmak, ihcaracatı artırmak, ithalatı azaltmak, gençlerin önünü açmak, torpilin önünü kesmek.

Hocam keşke sadece ekonomi olsa.

Hocam önemli olanda Atatürk gibi birinin olması ben şu an hiçbir Z kuşağı insanini Atatürk kadar azimli ve ülkesini düzeltmeye çalışıyor olarak gormedim.
Olay artık kimin daha çok ülkesini sevip sevmemesi değil. Olay kitleleri en iyi kimin kontrol ettiğine bağlı. Şu 10 sene içinde Atatürk'ü diriltip seçimlerde CHP'nin başına koysanız CHP yine kaybederdi.

Mümkün. Bak arkadaş 14 yaşında neler söylüyor.
Mahallemde ki gençlerle toplaşırız. Burada ki arapların sesinin çok çıkmamasını sağlarız, ülkesine dönmesi için gerektiği kadar dışlarız. Seçim günü okul müdürüyle anlaşın, oy seçmenleri arap, yaşlı olan hepsini dışarı atın. Elini bir yerde taşın altına koyacaksın artık.
Bunlar yapılması mümkün olmayan çözümler. Realist yaklaşmanız daha doğru olur sizin için. Siz bilirsiniz tabii.

Arkadaşlar bir konuya açıklık getireyim: Eğer ülken icin çalışmıyorsan ve kaçıp başka ülkeler adına iş yapiyorsan sen bizden degilsin.
Ne mutlu Türk'üm diyene demiş Atatürk, değil mi? İdol gördüğünüz adamı tanımıyorsunuz bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı