Ülkeyi kötüleyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mckellen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk önce lütfen aşırı tepki vermeyin. Sadece anlayamadığım bir şey var. Tabii ki herkes aynı ama daha yeni yetme 15-16 yaşındaki ve yahut siyasetten anlamayan kızlı erkekli herkes ülkeyi kötüleyip duruyorlar ve ben buna çok sinir oluyorum. Ülke ne durumda olursa olsun arkasında durmalıyız bence. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Başka birisi gelse her şeyin bir anda güllük gülistanlık olacağını düşünen zeka yoksunu kişiler olduklarını düşünüyorum. Evet, belki daha iyi olabilir ama önemsenmeyecek kadar az bir fark olacağından emin olabilirsiniz. He denince olacak bir şey değil.
Ne olursa olsun vatan vatandır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklı olduklarını düşünüyorum. Eskiden vatan herşeydi. Ama her doğru bir gün değişecek. Dün doğru dediğimiz birçok şeye yanlış diyoruz bugün. Yanlış olacak şeylerden biri bir bölgeye/bir konuma/bir mekana bağlı olmanın önemli olduğu. Vatanın neresiyse orası değil karnın nerede doyuyorsa oraya...

Haklı olduklarını düşünüyorum. Eskiden vatan herşeydi. Ama her doğru bir gün değişecek. Dün doğru dediğimiz birçok şeye yanlış diyoruz bugün. Yanlış olacak şeylerden biri bir bölgeye/bir konuma/bir mekana bağlı olmanın önemli olduğu. Vatanın neresiyse orası değil karnın nerede doyuyorsa oraya...
İşte kardeşim ben bundan bahsediyorum. Düşünce tarzınız yanlış. Eğer bir toprağa bağlı olmazsan bu günün Suriyeliler'inden daha kötü duruma düşersin. En azından Suriyelilerin arkasında Türkiye var. Bizim arkamızda kimse olmaz.

Haklı olduklarını düşünüyorum. Çomarlaşmaya gerek yok. Ülke insanları için vardır. Ülke kötü yönetiliyorsa eleştirilir. Kötüyse kötülenir de. Ülke neden kötü diye düşüneceğine sağa sola ağzında salyalarla eleştirenlere saldıranlar yüzünden kötüdür. Kimse kusra bakmasın ama her durumda ve şartta ülkeyi öne atıp her şeye razı gelip ''ülkemizi koruyalım'' mantığındaki insanlar ya mevcut düzenden çıkarları vardır ya da saf, kandırılan çomarlardır.

Türkler 100 tane devlet kurmuş. Bu yıkılırsa 101 kurulur. Çok mu dert? Ülke içindeki insanları için vardır, insanlar ülke için değil.

"AtAMUn MUmLEkUTUNI nE hALA GEdURLAr" boş cümleler farz ediyorlar, kendileri çoğunlukla tayt ile gezen kendisine her türlü hakaret edildiği taktirde hala erkeklerle konuşan cıvık, 15-16 yaşında gerizekalı ergen kitlesi olarak nitelendiriyorum ezik, aptal, dışlanmış, asosyal tiplerden oluşuyor ve bunların çoğuda "Atatürkçü" sen her kakayı ye sonra "Atatürkçüyüm" de? Atatürkü'ün 2 tane inkılabını ne yaptıklarını bilmezler "Atatürkçü" derler kendilerine, bi de bunların "Türkçü, Ülkücü" versiyonları vardır, daha hangi ideolojiye mensup olduklarını bilmezler, bunlardan bahsetmeyeceğim uzar gider." Biz bu vatanın her karış toprağına canımız feda" deyince çomar oluyoruz onlar modern, Laik oluyor varsın öyle zannedesinler zaten kendileri boşa yaşadıkları için gerek yok anlatmaya.

Ülke ne durumda olursa olsun arkasında durmalıyız da ne demek? Ülke batıyor bunu mu savunalım?
Boşuna yorulma dostum. Adamların kafa basmıyor. Adamlarda ''Giriş-Gelişme-Sonuç'' mantığı yok. Eşek bile bir yere takıldığında aynı yerden geçerken dikkatli davranıyor. Ülkeyi bu hale getirenlerle ülkeyi kurtaracaklarını sanıyorlar. Dedim ya ''Giriş-Gelişme-Sonuç'' mantığı yok. Ülkeyi her anlamıyla perişan et. Sonra de ''gel birlik olalım''. Sana yaptıklarını hatırlatan biri çıkınca da o da ''vatan haini'' olsun. Dedim ya eşek bile...

Ülke 1920'ler de batıyordu, çok daha kötü haldeydi ama bir grup vatanseverlerin halkı örgütlenmesiyle son buldu. Türk Ulusu kolay kolay yıkılmaz batmaz merak etmeyin bu günlerde geçer.
Bence sen fazla film izlemiş ya da oyun oynamışsın. Zira dünya tarihini ve ekonomik değişimleri bilen birisi böyle konuşmaz. Sen malkoçoğlu'nu kurtarıcı olarak düşünüyorsun sanırım ahbap?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı