Üniversite artık okunur mu?

Yani abuk subuk üniversitelerde saçma bölümler okuyup mezun olunca kasiyer tezgahtar olacağına, 4 5 yıl üniversite sürecinde sanayide kaportacida çalışıp ustalassan örnek olarak okula vereceğin parayla dükkan açıp biraz sermaye ile hepsinden çok çok kazanırsın.

İnsanlar ustalığı zanaatkar mesleklerini kucumsuyor ama o kadar çok para kazanıyorlarki inanmazsınız.

Ben bir işverenim. Teknik işlerde çalıştıracağım personelimin hertürlü eğitimi aldığına emin oluyorum. Ha bu eğitim üniveriste olur başka şey olur ama elinde sertifikan, yeterliliğin olmadan hiçbirşey olamazsın. Ancak iyi bir üniversiteden, iyi becerilerle mezun olmuş biri iki adım öne çıkar.

Ha benim bu tür işlerle uğraşım yok diyorsan, teknik olmayan işlerde çalıştıracağım kişilerde tabiki Üniversite diploması istemiyorum. Bu biraz da hedeflerinle alakalı. Doktor olmak istiyorsan, Tıp fakültesine gideceksin mesela.

Hayatta başarılı olmak istiyorsan, kendine yatırım yapacaksın. Bu ister Üniversite olur ister bir sertifika programı ister Udemy'den bir eğitim. Bunun dışında yapmak istediğin şeyi iyi belirleyip o konu ile ilgili kendine yükleme yapman ve tecrübe kazanman gerekiyor. Bunlar için Üniversite okumak zorunda isen okuyacaksın, gerekmiyorsa da sein için zorunlu değil.
bu benim almış oldugum serifikalar şuan ne iş veren serifikaya nede mezun oldugunuz üniye bakıyor iki şey var işi ne kadar paraya yaparsın dedikleri sana uygun mu hepsi bu o duruma gelmişiz

Dosya Ekleri

• soaoaooaoaoaooa.PNG
    soaoaooaoaoaooa.PNG
    67,3 KB · Görüntüleme: 105
Yani abuk subuk üniversitelerde saçma bölümler okuyup mezun olunca kasiyer tezgahtar olacağına, 4 5 yıl üniversite sürecinde sanayide kaportacida çalışıp ustalassan örnek olarak okula vereceğin parayla dükkan açıp biraz sermaye ile hepsinden çok çok kazanırsın.

İnsanlar ustalığı zanaatkar mesleklerini kucumsuyor ama o kadar çok para kazanıyorlarki inanmazsınız.
biliyorum özellikle araba tamircileri

bu benim almış oldugum serifikalar şuan ne iş veren serifikaya nede mezun oldugunuz üniye bakıyor iki şey var işi ne kadar paraya yaparsın dedikleri sana uygun mu hepsi bu o duruma gelmişiz
Onlar küçük işletmelerdir. Günü kurtaranlar. Örneğin ben kendi işimde kalitesiz, ucuz eleman çalıştıramam. O nedenle kurumsal firmalarla çalışmak gerekmekte.

Amerika gibi gelişmiş bir ülkenin eğitim sistemini incelemeni öneririm. Bizde askerlikten kaçmak falan için bölüm okuyan tonla insan dolu ve devlet üniversitelerinin 2 yıllık alanlarında bizim vergilerimiz ile eğitim görüyor bu ot gibi insanlar.
O yüzden bizde de eğitim Full olarak paralı olmalıdır. Parası olmayan ise burs sınavına girip Amerika'da olduğu gibi ücretsiz okuyabilirler. Bu şekilde üniversite okumuş olmak için okuyanlar elenir ve üniversite okumanın bir statü değeri olur.
Kapasitesi üniversite okumaya yetmeyecek insanlar niye benim vergimle okul okuyor ki? Ara eleman açığı var, iş bilen tekniker yok piyasada.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı