Üniversite ders seçiminde kredimi doldurmak zorunda mıyım?

Sevimli Tilki

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 1. sınıfa geçtim ilk kez ders seçimi yapıyorum bütün temel derslerim uzaktan eğitim ancak 3 kredim artıyor 3 krediye seçmeli bir ders alabiliyorum 3 seçmeli derste yüz yüze ben bu krediyi harcamak zorunda mıyım? Yoksa 3 krediyi harcamazsam herhangi bir problem olmaz mı? Okulum Marmara üniversitesi yardımcı olursanız çok sevinirim sadece pazartesi için şehir dışına gitmek istemiyorum. (diğer derslerde uzem yazdığı için Online eğitim olduğunu düşündüm eğer yanlışsam lütfen düzeltin)

Yanılmıyorsam kredilerinizi tamamen doldurmanız gerekiyor, en azından ben bu zamana kadar doldurmak zorunda kaldım. Örneğin: 30 kredi varsa 30/30 gözükmeli. Yine de danışman hocanıza ulaşmanızda fayda var. En doğru bilgiyi ondan edinebilirsiniz. Bu arada benim Marmara'da 3. yılım, hoş geldin demek isterim. 😁

Ek olarak: Evet, UZEM yazan dersler online eğitim kapsamında.

Yanılmıyorsam kredilerinizi tamamen doldurmanız gerekiyor, en azından ben bu zamana kadar doldurmak zorunda kaldım. Örneğin: 30 kredi varsa 30/30 gözükmeli. Yine de danışman hocanıza ulaşmanızda fayda var. En doğru bilgiyi ondan edinebilirsiniz. Bu arada benim Marmara'da 3. yılım, hoş geldin demek isterim. 😁

Ek olarak: Evet, uzem yazan dersler Online eğitim kapsamında.

Gzısl yazanlar mı yüz yüze oluyor şaka gibi bir ders için gitmem gerekiyor sanırım. Derse alıp gitmesem bana büyük bir zararı olur mu?

Gzısl yazanlar mı yüz yüze oluyor şaka gibi bir ders için gitmem gerekiyor sanırım. Derse alıp gitmesem bana büyük bir zararı olur mu?
Şu anda ders almama gibi bir şansın yok diye biliyorum. Danışman hocandan mail gelmiş olması lazım, marmaranın kendi mail sitesinden baktın mı? Bize her ders seçme zamanında maille almakla yükümlü olduğumuz dersler iletilir. Sana da iletilmiş olması lazım. Gzısl ne bilmiyorum ama muhtemelen dersliğin adı, yani atıyorum fakültede Gzısl01 dersliği olarak görülebilir. UZEM yazmayanlar yüzyüze, şu anlık hibrit sistemdeyiz ve %40 yüzyüze.

2. veya 3. sınıftan eğer varsa zor olmayan ve online olan bir ders alın. Şuanki alıcağınız dersin kredisine benzer olan. Seneye de bu dönem alamadığınız dersi alırsınız.

Geri
Yukarı