Üniversite için dizüstü vs. masaüstü

Abdullah_Kadir

Hectopat
Makaleler
3
Selamlar, bu sene üniversiteye başlayacağım. Üniversite şehrimde dolayısıyla evden gidip geleceğim. Ben masaüstü düşünüyorum ama üniversitede derslerde laptop çok gerekli mi?

Selamlar, bu sene üniversiteye başlayacağım. Üniversite şehrimde dolayısıyla evden gidip geleceğim. Ben masaüstü düşünüyorum ama üniversitede derslerde laptop çok gerekli mi?

Dizüstü daha iyi olacaktır, bazen bazı derslerde iş yapabiliyor. Ayrıca işinin daha da kolaylaşacağını düşünüyorum.

Not: Bilgisayar veya Yazılım gibi bölümlerse.

Masaüstünde yüksek performans çok cezbediyor karar veremedim bölümüm Elektronik ve Haberleşme
Üniversiteye için ise taşınabilirlik ve bataryada kullanım masaüstünün tüm performans artılarını hiçe sayar. Gerek derslerde gerek ise toplu çalışmalarda/assignmentlarda bilgisayarınızı oradan oraya taşımanız gerekecek. Masaüstü bu konularda pek iyi sayılmaz, o yüzden bütçenize uygun kaliteli bir laptop almanız işinize masaüstünden daha fazla yarar.

Eğer durumun iyiyse MacBook alabilirsin fakat durumun o kadar iyi değilse herhangi bir laptop alabilrsin ama masaüstü almamanı tercih ederim masaüstünü kurma derdi var sorun olsa taşıyamazsın taşınma durumu olursa taşımakla uğraşırsın bence dizüstü daha iyi ama normalde oyun oynayan birine dizüstünü kesinlikle tercih etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı