Üniversite için MacBook alınır mı?

Daha fazla  
Makine mühendisliği bölümüne gitmeyi hedefliyorum ve oyunları tamamen bıraktım amacım oyun değil, günlük kullanım için bir de üniversitede gereken programlar için. Bu yüzden MacBook almak istiyorum bendeki laptop HP Victus 16 RTX 3050 Ti'lı bir model ancak güzel değil ve zarif değil hiç beğenmiyorum. Aklımdaki modeller:

Ayrıca 144Hz kullandıktan sonra 30Hz'e düşmek nasıl hissettirir? Ya da MacBook yerine ekran kalitesi güzel olan siyahları tam siyah gösteren günlük kullanım için ve tasarım programları için yeterli olan çok kalın olmayan laptoplar önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevremdekilerde öyle diyor ama bilemedim Mac'in o zarifliği çok hoşuma gidiyor.

Mac'in tek iyi yanı o zaten onun dışında hiçbir işe yaramaz bayanların AAA MacBook çok iyi deyip bir şey bilmeden aldığı Starbucks'ta calısıyorum ayağına boş hava attığı bilgisayardır üniversite için oyun bilgisayarı alınır MacBook almayı aklından bile geçirme.

Oyun oynanmayacaksa Macbook en iyisidir zaten. Ekran kalitesi, şarj süresi, taşıma kolaylığı vs. diğer laptoplara göre iyi. Ama kesinlikle oyun oynanmaz. Eğer bütçe yetiyorsa RAM'i 16GB yapın daha iyi olur.

Kullanacağın programlar Solid works Revit olur ilk etapta AutoCAD olur muhtemelen ona göre bakın yerinde olsam elindekiyle devam ederdim zaten Mac hoşuma gitmiyor zevk meselesi tabii.

Oyun oynanmayacaksa MacBook en iyisidir zaten. Ekran kalitesi, şarj süresi, taşıma kolaylığı vs. diğer laptoplara göre iyi. Ama kesinlikle oyun oynanmaz. Eğer bütçe yetiyorsa RAM'i 16 GB yapın daha iyi olur.

Hocam mekine mühendisliği düşünüyorum diyor dolayısıyla programlar için oyun bilgisayarı önemli bence.

Çevremdekilerde öyle diyor ama bilemedim Mac'in o zarifliği çok hoşuma gidiyor.

Yani sırf kozmetik için bir dünya para harcarım diyorsanız alın tabii yargılanacak bir durum yok sonuçta para sizin paranız ama elinizdeki laptop sizi okul boyunca gayet iyi götürür. AutoCAD vs bunlar için ideal bir cihazınız var.

Mac'in tek iyi yanı o zaten onun dışında hiçbir işe yaramaz bayanların AAA MacBook çok iyi deyip bir şey bilmeden aldığı Starbucks'ta calısıyorum ayağına boş hava attığı bilgisayardır üniversite için oyun bilgisayarı alınır MacBook almayı aklından bile geçirme.

Hiçbir cihazda bulamayacağın ekran, mikrofon, hoparlör kalitesi; oyun bilgisayarlarının 10 katı ekran süresi, şarjda olmasa dahi tam performans, hafiflik, donanıma özel yazılım, yıllar boyu verimliliğini koruyan pil ve işlemci. Şu yorumun bas bas hayatımda hiç MacBook ellemedim diye bağırıyor. Bilmediğiniz konularda yorum yapmayın.

Ayrıca 144Hz kullandıktan sonra 30Hz'e düşmek nasıl hissettirir?

Bu soruyu niye sordunuz bilmiyorum ama MacBook'lar 30 Hz değil. Kullanıcağınız programlara bakın. Eğer uyumluysa m serisi bir işlemcili MacBook sizi eğitim hayatınızın sonuna kadar çok rahat götürür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı