Üniversite için MacBook geçilmeli mi?

Dostum o fiyatlara sırf hissiyatı değişik diye Apple almak artık cidden zarar, Apple tamamen parası olanların alabileceği bir marka Türkiye'de, onun dışında kaliteli muadili çok. Maclere kesinlikle kalitesiz cihazlar demiyorum, gerçekten kaliteli cihazlar kendi alanında ama gereksiz pahalı.

Açıkçası sırf çok daha fazla hafif ve sade diye ASUS STRIX serisi mi yoksa MacBook mu deseler kesinlikle STRIX serisi derim, ışıklandırmaları, fütüristik tasarımı bence çok daha hoş.
Dostum zaten ilk olarak dediğim gibi bütçesi yetenler para açısından sorunu olmayanlar almalı demiştim.Asus STRIX serisinin amacı farklı zaten o bilgisayar oyun için.Biz burada macbook'un işletim sisteminin ve programlarının avantajlarından bahsediyoruz.Kullanım alanları kesinlikle farkı.STRIX'de iş yapamazsın demiyorum ama MacBook daha rahat hem şarj süresi olsun hem pil ömrü olsun,hem sıcaklık değerleri.MacBook'u iş için kullananlar genelde çok memnun zaten.Oyun için kesinlikle harklısın STRIX serisi harika ona birşey demem.

Sahibinden'e baktım. 19-20 bin tl arası değişiyor. 2-3 bin tl koyabilirim üstüne ve öyle geçiş sağlarım diye düşünmüştüm.

Yani dediğim gibi o ekleyeceğiniz tutar size sıkıntı çıkarmayacaksa alabilirsiniz. Öğrencilik faaliyetlerinde yarı yolda bırakmaz. Zaten oyun oynamayacağım demişsiniz. O yüzden sıkıntı olmaz. HOI4'de bir sıkıntı olmaz.

HOI4'de de bir ben alışamadım galiba :D

Arkadaşlar hepinize merhaba. Şimdi benim sorunum şu: Elimde Monster Tulpar T7 v19.3.1 var. Bu sene üniversiteye gideceğim. Ama MacBook kullanmak gibi bir düşüncem var. Oyun oynamanın dışına çıkmak istiyorum. Oyunda oynamıyorum zaten uzun zamandır. Edebiyat, sanat ile uğraşıyorum. Şu anki bilgisayarım ağır ve taşıması zor. Bir yerde otururken kolaylık sağlar durumu da devreye giriyor, MacBook'a yönelmek için tabii. Elimde ki bilgisayarı satıp MacBook'a yönelsem yanlış mı olur sizce? Belki benden farklı düşünüyorsunuzdur. Sizlere sormak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.
Bire bir aynı sıkıntıları yaşıyoruz ben de şu an legion 5 pro kullanıyorum taşınacak gibi değil sırf adaptör macbook kadar satabilirsem geçeceğim ben de kesinlikle yanlış olmaz ben de oyun oynarım diye aldım oynayamıyorum eskisi gibi keyif almıyorum bence yanlış düşünmüyorsun ergonomi olarak falan da rahatlarsın tek korkulacak şey ben şahsen hiç mac kullanmadım alışma süreci sıkıntılı geçer onun dışında bölümün ne olursa olsun artısı olur eksisi olmaz bence.

tek korkulacak şey ben şahsen hiç mac kullanmadım alışma süreci sıkıntılı geçer
Hocam 1 haftada yıllardır kullanıyormuş gibi hissetmeye başlıyorsunuz, abartısız o kadar sezgisel. Kısayollar benzer, hatta tuş işlevlerini ve kestirmeleri değiştirerek Win kısayollarını da kopyalayabilirsiniz isterseniz. Geri kalan ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa alışmayı dert etmeyin bence.

Hocam 1 haftada yıllardır kullanıyormuş gibi hissetmeye başlıyorsunuz, abartısız o kadar sezgisel. Kısayollar benzer, hatta tuş işlevlerini ve kestirmeleri değiştirerek Win kısayollarını da kopyalayabilirsiniz isterseniz. Geri kalan ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa alışmayı dert etmeyin bence.
Ben artık verdim kararımı da malum pahalı cihazlar eldekini satmam lazım sorun maddiyat o fırsat olursa direk geçerim çünkü bu legion 5 pro ile olmayacak okul ev arası çok fazla getirip götürmek ölüm şarjı takmadan çalışmam max 1 saat falan ekran 2k içiyor pili yok yani ben hata etmişim oyun oynarım diye ama yok eski keyfi almıyorum bırakma zamanı geldi zaten oyunu da mac ile kendime yararlı işlere odaklanırım mesleki eğitimlere odaklanırım diye bir hissiyatım var.

Ben artık verdim kararımı da malum pahalı cihazlar eldekini satmam lazım sorun maddiyat o fırsat olursa direk geçerim çünkü bu legion 5 pro ile olmayacak okul ev arası çok fazla getirip götürmek ölüm şarjı takmadan çalışmam max 1 saat falan ekran 2k içiyor pili yok yani ben hata etmişim oyun oynarım diye ama yok eski keyfi almıyorum bırakma zamanı geldi zaten oyunu da mac ile kendime yararlı işlere odaklanırım mesleki eğitimlere odaklanırım diye bir hissiyatım var.
Hocam sizin eldeki cihaz Mac'lerden de pahalı zaten. Bence piyasanın az biraz altına koysanız direkt satılır.

Hocam sizin eldeki cihaz Mac'lerden de pahalı zaten. Bence piyasanın az biraz altına koysanız direkt satılır.
Valla tam dediğiniz gibi yaptım 0 ı 40 bin liralar civarında ben de 30-35 civarı koydum alıcı olmadı ben güzel avantajlı bir fiyata almıştım valla ama bu civarlarda nakit parayı ikinci ele gömmek istemeyebilir insanlar ya da yanlış yere veriyorum ilanı bilemiyorum hayırlısı.

Geri
Yukarı