Üniversite için MacBook geçilmeli mi?

Batarya sağlam işlemci gibi özelliklere sahip olmak istiyorsanız neden olmasın. 16 saat ekran süresi alan arkadaşım var fotoğraf atmıştı zamanında fakat şuan bulamam.

O zaman M2 Çipli Macbook Air standart versiyon alayım ben. Depolamada sorun yaşatmaz dediğinize göre.
16-256 alsan daha hoş olur olmuyorsa render vesaire yoksa 8-512 de olur ne okuyorsun bilmiyorum günlük kullanım ve bir iki tık üstü olacaksa hiç bişey olmaz baktın olmuyor en kötü 1-2 yıl götürür upgrade edersin

Evet bütçeniz varsa 512'lik alabilirsiniz arkadaşın dediği gibi 256'lık tam yarı yarıya olmasa da daha yavaş ama kullandığım sürede asla tüh keşke 512 ilk alsaydım bu ne yavaşlık demedim.
Testleri izledim hocam ben de Mac alacaktım yakın zamanda. 1300MB/s ye 2600MB/s tam yarısı geliyor okuma hızları.

16-256 alsan daha hoş olur olmuyorsa render vesaire yoksa 8-512 de olur ne okuyorsun bilmiyorum günlük kullanım ve bir iki tık üstü olacaksa hiç bişey olmaz baktın olmuyor en kötü 1-2 yıl götürür upgrade edersin
Hocam M2'nin 8-512 alacağım ya da M1'in 16- 512sini alacağım. Kararsızım şu an. Hala daha düşünüyorum hangisini alsam...

Tavsiyeme kulak verin hocam Sırf marka diye Mac kullanmak saçma. İşletim sistemi de çok saçma OS'un. Windows candır :)
Kardeşim ne dediğin hakkında en ufak bir fikrin bile yok, aynı cümlede iki kere farklı dillerde işletim sistemi yazmışsın önermiyorsun ama önermemenin bir sebebi de yok neyin peşindesin anlayamadım bence sen de bilmiyorsundur neyin peşinde olduğunu. Bir şeyi önermiyorum kesinlikle diyip kaçıp gidemezsin bir sebebe dayandırmalısın ama senin bir sebebin yok sanırım paran yetmediği için kötülüyorsun yalnızca.

Hocam M2'nin 8-512 alacağım ya da M1'in 16- 512sini alacağım. Kararsızım şu an. Hala daha düşünüyorum hangisini alsam...
Hocam arkadaşın dediği gibi M2 işlemcilerde 16/512 varyasyonunun altı M1 işlemciden daha kötü sonuçlar veriyor. Yabancı forumlarda bununla alakalı birçok şey okumuştum ben de araştırırken. Depolama için harici SSD kullanırsınız, yeter ki 16 GB RAM olsun.

Geri
Yukarı