Üniversite için MacBook tavsiyesi

• Konuyu başlatan hawyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

hawyy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu sene üniversitede yazılım mühendisliği bölümüne başladım. Şu an masaüstü bilgisayardan dizüstü bilgisayara geçiş yapacağım ve MacBook almayı düşünüyorum. M.2 çip 8 GB RAM ile M1 çip 16 GB RAM arasında 1000TL gibi bir fark var. 480GB harici SSD eklemeyi düşündüğüm için ikisinde de 256 GB SSD tercih etmeyi düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi olur?

16 olması daha iyi olacaktır belki şimdilik 8 GB yeterli gelebilir ama sonuçta 1 sene kullanılıp atılacak bir cihaz değil alınca yıllarca kullanacaksınız. Zaten yükseltilebilir değil M1 Apple cihazlarda RAM. O yüzden almışken alabildiğiniz kadar donanımlısını alın.

Karşılaştırma videosu varsa bakabilirsin.
Baktım ancak yine de arada kaldım fikir almak için yazdım. Önerin için teşekkürler yine de.
16 olması daha iyi olacaktır belki şimdilik 8 GB yeterli gelebilir ama sonuçta 1 sene kullanılıp atılacak bir cihaz değil alınca yıllarca kullanacaksınız. Zaten yükseltilebilir değil M1 Apple cihazlarda RAM. O yüzden almışken alabildiğiniz kadar donanımlısını alın.
Evet, uzun süreli kullanmayı düşündüğüm için bana da daha mantıklı geldi. Teşekkürler.
M1 alacaksan 16 almanı tavsiye ederim.
M1 16 ile M2 8 arasındayım hocam zaten.

Baktım ancak yine de arada kaldım fikir almak için yazdım. Önerin için teşekkürler yine de.

Evet, uzun süreli kullanmayı düşündüğüm için bana da daha mantıklı geldi. Teşekkürler.

M1 16 ile M2 8 arasındayım hocam zaten.
Bende M1 ile M2 arasında kaldım. M2 tercih ettim açıkcası iyi ki M2 tercih etmişim RAM konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. M1'den daha iyi M2

Uzun süre kullanmak istiyorsanız paraya kıyıp M2 16GB 512GB almanızı tavsiye ederim. Neticede bu cihazlar artık ucuz değil. Bu nedenle bir kere biraz fazla verip uzun süre rahatça kullanmak önemli. Sonradan sonraya keşke alırken şunu yükseltseydim diye pişman olmayın...

Yeni konular

Geri
Yukarı