Üniversite için Tab S6 Lite alınır mı?

Bütçe
6000

Cihan2005

Centipat
Daha fazla  
Merhaba üniversite için bir elektronik cihaz ihtiyacım olur mu bilmiyorum. Halihazırda bir cep telefonum var. Ama kalem ile not alma gibi güzel bir özelliği var tabletlerin bu da benim ilgimi çekti. Günde 1'saat bilgisayar oynayan birisiyim şehir dışında okuyacağım. Bilgisayarım masaüstü üniversite için 6000 TL bütçem var. Bu bütçede bir laptop da ilgimi pek çekmiyor. Samsung tabletleri normal bilgisayara benzer bir şekilde kullanılabileceğini öğrendim.
Bu tablet sunum işlerinde, not alırken, video izlerken ve oyun oynarken kasar mı?
Tablette ne gibi oyunlar oynayabilirim?

Merhaba üniversite için bir elektronik cihaz ihtiyacım olur mu bilmiyorum. Halihazırda bir cep telefonum var. Ama kalem ile not alma gibi güzel bir özelliği var tabletlerin bu da benim ilgimi çekti. Günde 1'saat bilgisayar oynayan birisiyim şehir dışında okuyacağım. Bilgisayarım masaüstü üniversite için 6000 TL bütçem var. Bu bütçede bir laptop da ilgimi pek çekmiyor. Samsung tabletleri normal bilgisayara benzer bir şekilde kullanılabileceğini öğrendim.
Bu tablet sunum işlerinde, not alırken, video izlerken ve oyun oynarken kasar mı?

Hocam bunu almaktansa 2. el MatePad 11 alın. Klavye ve kalemle beraber satanlar var onlara bakın.
Düzenleme:
Hocam 2. el satanlara baktım. Sıfırından yüksek fiyat çekmişler.
Yani anlayamıyorum haşa peygamber falan mı kullandıda daha çok değerlendi bu tablet?
Sövmemek için zor tutuyorum kendimi.

Dediğiniz gibi tablet en mantıklısı. Kalem yanına bir de Bluetooth kılıfımsı klavyeler oluyor, onlardan da alabilirsiniz. Özellik bakımından Xiaomi alınabilir fakst MIUI çekilmez. S6 Lite güzel alınabilir. Aynı şekilde MatePad de alınabilir fakat benim önerim Samsung. 7 yıldır Tab A6 kullanıyorum hala cayır cayır çalışıyor.

Tab S7 FE kullanıyorum aynı amaçla. Not almak için biçilmiş kaftan kesinlikle. Samsungun kendi not uygulamasına alışınca 3. parti bir not alma yazılımı da kurmana gerek kalmıyor. Not alma, düzenleme kısmında oldukça iyi. Slayt vs olarak da işini hayli hayli görür. Lakin RAM kapasitesi 4GB olduğundan ötürü uygulamalar arası geçişlerde yavaş kalıyor ve arkada kalan uygulamayı bir süre kullanmazsan uyku moduna geçiriyor. Dolayısıyla çok uygulamayla çalışacaksan biraz yavaş kalıyor. Fakat iki uygulama kullanacaksan ekranı ikiye bölersen hiçbir sıkıntı yaşatmıyor. Tab S7 FE'nin ekran boyutu not almak için ideal geliyor bana, S6 Lite biraz daha küçük ama yine de S7 FE kadar konforlu olmasa da not alırken çok sıkıntı yaşatmaz gibi geliyor. S6 Lite'da var mı bilmiyorum ama Dex moduyla Windows tarzı bir arayüzde de kullanabiliyorsun cihazı. İpad alacak seviyelere çıkamayacaksan kesinlikle bu iki cihazdan birini al derim.

Nedense güzel olmasına rağmen kanım ısınma'dı MatePad'e

Benim tercihim de S6 Lite olurdu. Yani dahs önce Huawei ürünleri kullandım, gerçekten çok başarılılar fakat yeni modeller Google desteği olmadan uğraştırıyor. Dandik hms Core yüzünden alınmaz. Samsung üzmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı