Üniversite neden lise gibi?

Gayet öyle değil üstat kaynak atman için hooktu o. Bilgisayarcılar biyolojiye burnunu sokup kendi kendine rivayet sallamasın mümkünse üzülürsünüz sonra. Ki ben de her zeki insan ahlaklıdır demedim ama şu @erme arkadaşa göre öyle herhalde.
Her sene, boyu kadar kitap kulesi ile fotoğraf çekip "başaramadım" diye ağlayan elemanlar da direkt kanıttır. Zekan yoksa başaramazsın ama zeki olmak da yetmez.

Her sene, boyu kadar kitap kulesi ile fotoğraf çekip "başaramadım" diye ağlayan elemanlar da direkt kanıttır. Zekan yoksa başaramazsın ama zeki olmak da yetmez.

Bu bir kaynak değil forum bilgisi. Öncesinde kaynak taraması yapmayı öğrenin. İkinci olarak bu sınav tüm senenin yansıması değil, bu söylediğiniz tamamen farklı koşullar altında gerçekleşmiş deneyler gibi. Homojen koşullar altında gerçekleşmiyor. Gördüğüm en zeki en okumuş adam sınavdan önce bitter yediği için sınavda odaklanamadı çünkü iyi gelmiyor. Bu adamda mı kanıt o zaman? Düzgün argüman sunun :D.

Bu bir kaynak değil forum bilgisi. Öncesinde kaynak taraması yapmayı öğrenin. İkinci olarak bu sınav tüm senenin yansıması değil, bu söylediğiniz tamamen farklı koşullar altında gerçekleşmiş deneyler gibi. Homojen koşullar altında gerçekleşmiyor. Gördüğüm en zeki en okumuş adam sınavdan önce bitter yediği için sınavda odaklanamadı çünkü iyi gelmiyor. Bu adamda mı kanıt o zaman? Düzgün argüman sunun :D.
1706561781100.png

Aynen kardeşim. Bu arada forum bilgileri de yeri geldiğinde kaynak olarak verilebilir ve veriyoruz. Bir kaynağın varsa sen atabilirsin aksini iddia eden. Zekan olmadığı sürece doğru düzgün bir şeyleri kavrayamazsın. Ayrıca üslubunu düzelt.

Eki Görüntüle 2101158
Aynen kardeşim. Bu arada forum bilgileri de yeri geldiğinde kaynak olarak verilebilir ve veriyoruz. Bir kaynağın varsa sen atabilirsin aksini iddia eden. Zekan olmadığı sürece doğru düzgün bir şeyleri kavrayamazsın.

Sadece forumda yer alan herhangi bir bilgi kaynak olarak verilemez, anca hayatında hiç kaynak taraması yapmamış biri söyler bunu. Kaldı ki pozitif önermeyi siz sunuyorsunuz paşa paşa kaynağı da siz atacaksınız. Bu arada attığınız kaynağa da bakmadınız değil mi? O da blogdan alınma, öyle değildir böyledir diyor hakikaten kaynak gibi kaynakmış :D

Sadece forumda yer alan herhangi bir bilgi kaynak olarak verilemez, anca hayatında hiç kaynak taraması yapmamış biri söyler bunu. Kaldı ki pozitif önermeyi siz sunuyorsunuz paşa paşa kaynağı da siz atacaksınız. Bu arada attığınız kaynağa da bakmadınız değil mi? O da blogdan alınma, öyle değildir böyledir diyor hakikaten kaynak gibi kaynakmış :D
Git Esenyurt Üniversitesi Lojistik öğrencilerine felsefe sunumu yap, bir de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencilerine felsefe sunumu yap. Kim daha iyi kavrıyor bakalım? Yanlış bilgi olsaydı zaten uyarı yerdim. Ayrıca bir ton makale var bununla alakalı. Çok ilgiliysen aç bak. :D

Al kaynak. Bunda ne kusur bulacaksın?

Al kaynak. Bunda ne kusur bulacaksın?

Anlamadığınız nokta şu, bu makalelerin her birinde akademik başarıdan söz ediliyor. Sınav sonuçları başka bir kategoriye dahil. %100 yapay ve homojen koşullar altında gerçekleştiriliyor. Oysa gerçekte bundan söz etmek mümkün değil zaten o yüzden özellikle sınav sonuçları ve zeka arasındaki kolerasyondan bahsettim. Ancak ortalamaya vurunca ilişki olduğunu söylebiliriz bu da kaide olmaz zaten. Mesela şu https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0191886912001894 makaleye göre (tamamını okuyabiliyor musunuz bilmiyorum pre istiyor olabilir unpaywall kullanın) yüksek akademik performansta yüksek zekaya rastlama olasılığı daha fazlayken düşük performansta düşük zekaya rastlama kaidesinin olmadığından bahseden kaynaklar bulunuyor. Daha zekanın bile ne olduğu %100 anlaşılamamışken (IQ ile yola çıkmış makaleniz ama duygusal zekayı kullanmamış), bu ikisi arasında pozitif ilişki demenin anlamı yok. Anlatabildim mi?

Hacettepe Üniversitesi, dediğim iki üniversiteye de rakip değil lakin orada da bu bahsi geçen tipler azınlıktır gayet.
Merhaba. Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimlerinde Türkiye'nin ODTÜ'sü ve Boğaziçi Üniversitesi seviyesinde. Sosyal Bilimler (Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi), Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde de ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesine rakip bir okul.

Yeni konular

Geri
Yukarı