Üniversite sınavında görülmeyen dersten sınav olunur mu?

PROTECTQ

Hectopat
Arkadaşlar, 11. sınıfa gidiyorum ve bu zamana kadar hiç ders çalışmadım ama başlamak istiyorum. Şu anda eşit ağırlık bölümüne gidiyorum ve biyoloji ve fizik gibi dersler yok bizde. Üniversite sınavında bunlar karşımıza çıkacak mı ve çıkacaksa o sorudan puan kazanacak veya kaybedecek miyiz?

Arkadaşlar, 11. sınıfa gidiyorum ve bu zamana kadar hiç ders çalışmadım ama başlamak istiyorum. Şu anda eşit ağırlık bölümüne gidiyorum ve biyoloji ve fizik gibi dersler yok bizde. Üniversite sınavında bunlar karşımıza çıkacak mı ve çıkacaksa o sorudan puan kazanacak veya kaybedecek miyiz?
TYT'de 9 ve 10 sayısal konuları karşınıza çıkacak. AYT'de fizik, kimya vs. olmayacak.

YKS'de olacağınız TYT sınavında 9 ve 10. sınıflarda gördüğünüz FKB dersleri çıkacak. Yani, EA iseniz AYT'de FKB çözmeyeceksiniz.

AYT'de çıkacak ama yapmayacaksın. TYT'de ise mecburen çözeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı