Üniversite okumak mantıklı mı?

Meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim. Bildiğiniz üzere hafta sonu YKS sınavımız var dolayısıyla tutuşmaya başladık. Stajım da olduğundan dolayı sene boyu ders calisamadim yani 1 sene mezuna kalacağım cok yüksek ihitimalle.

Şimdi sizlere asıl sorum üniversite okumak hayatta kalabilmek, meslek edinebilmek bir şart mıdır? Ben ders calismak yerine daha çok bir işte çalışmak istiyorum staj hoşuma gidiyordu açıkcası. Yazın başlayıp o 1 yıl boyunca da bir işte çalışıp birikim yapmak istiyorum ama çalışabileceğim işler hep garsonluk vs. tarzı işler. Ama ne iş istediğimi de bilmediğim için kararsız durumdayım. Yurtdışında okumak veya çalışmak gibi isteklerim var. Kafam çok karışık ne istediğimi yazamıyorum bile beni yönledirebilecek, tavsiye verecek kişiler varsa minnettar olurum teşekkürler şimdiden.

İlgi alanlarım: Arabalar (hemen ehliyetimi aldim), bilgisayarla alakali seyler, silahlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok sevdiğim bir kanal burada tüm durumu özetliyor.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok sevdiğim bir kanal burada tüm durumu özetliyor.
Suanda havacılık yönetimi okuyorum belki boşa okuyorum bakalım göreceğiz daha okula bile gidemedik. 4 yıl sonra editlerim artik bunu :D

Geri
Yukarı