Üniversite okunmalı mı?

Blackstone01

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 24 yaşında bir lise mezunuyum bir süredir kişisel gelişim ile alakalı araştırmalar yapıyorum. Zaman yaratıyor ve bu zamanı kendimi geliştirmeye harcıyorum. Sizce bu yaştan sonra spor, yabancı dil gibi alanların yanı sıra üniversite için de çalışmalı mıyım? Musk dahi üniversitenin çok gerekli olmadığını söylemişti ve verdiği yılların karşılığını alamadığını söyleyen çok kişi görüyoruz? Bu konuda yorumlarınızı incelemek isterim…

Ben keyfine gireceğim sınava.

Merhaba, 24 yaşında bir lise mezunuyum bir süredir kişisel gelişim ile alakalı araştırmalar yapıyorum. Zaman yaratıyor ve bu zamanı kendimi geliştirmeye harcıyorum. Sizce bu yaştan sonra spor, yabancı dil gibi alanların yanı sıra üniversite için de çalışmalı mıyım? Musk dahi üniversitenin çok gerekli olmadığını söylemişti ve verdiği yılların karşılığını alamadığını söyleyen çok kişi görüyoruz? Bu konuda yorumlarınızı incelemek isterim…
Elon Musk'un milyonlarca dolar serveti var. Senin de varsa okumana gerek yok.

24 yaş üniversite okumak için çok geç.
Eğer tıp ya da en iyi 3-4 üniversitenin iyi bir bölümünde okumayacaksanız okumayın.
Bu dediklerim haricinde üniversite okumak vakit kaybıdır.
Kişisel gelişim ile ilgili yazılan tüm kitapları da vakit kaybı olarak görüyorum.
Her birey farklıdır ve herkes kendine has kişisel gelişir.
Elon Musk dediğiniz adam ise stanford üniversitesinde yüksek lisans yapan bir deha.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Serdar kuzuloğlu çok güzel bir şey söylemiş.

Üniversite herkes için gerekli değil hatta çok az insan için gerekli bir yer. Okumaya hevesli idealist insanlar gitse yeterli geri kalanı için gidilmemesi gereken bir yer bence. Ama ülkemizde gizli bir üniversite okuma zorunluluğu var. Üniversite mezunu değilsen insan yerine konulmuyorsun.

Geri
Yukarı