Üniversite okunmalı mı?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Bir meslek lisesinde 10. sınıf bilişim bölümü okuyorum. Son 2 senem, hatta 1 senem kaldı. 12.sınıf staj. Peki 2 yıl sonra sistem böyle olursa, yurt içinde iyi bir üniversiteye gitmezsem kurtulma şansım yok gibi. Yurt dışı gidersem başka tabii. Üniversiteye de bu alanda gitmek istiyorum. Ya da hiç gitmeyip yazılım alanında kendimi geliştirip, üstüne iyi İngilizce öğrenip üniversiteye de gitmeden hayatımı sürdürebilir miyim? Yazdıklarımi şu anki eğitim sistemi veya iktidara göre yorumlarsanız sevinirim. 2 sene sonra her şey bambaşka olabilir.

Ya yazılımdaj üni çok önemli değil aslında ama gidersen kendine birşeyler katmış olursun (önemli olan yaptığın işler )

Açıkçası bir arkadaşım üzerinden örnek vereceğim. Arkadaşım liseden beri firmalarla çalışma imkanı olmasına ilk senesinde girmemiş rağmen iş konusuna sorun yaşamamak için 2 yıllık bir bölüm de olsa yazılımla ilgili bir bölümü okuyor. Başka bir tanıdığım abim de yazılımda alaylı ve iş bulmakta zorlanıyor. Bu yüzden illa 4 yıllık bir bölüm olmasa bile 2 yıllık okunması (bulunduğun ildeki bir bölüm olabilir. Okunması taraftarıyım eğer gerçekten yazılım istiyorsan yoksa sırf üniversite okumak için okunmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı