Üniversite okunmalı mı?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Meslek lisesinde bilişim teknolojileri alanında okuyorum. Seneye 12.sınıf olacağım ve staj yapacağım. Onun dışında alanımda gayet başarılıyım ve üniversite okumalıyım emin değilim. Yazılım alanında kendimi geliştirip, üniversite okurken harcanacak parayı da dil öğrenirim her türlü iş bulurum diye düşünüyorum. Ya da biraz derslere düşüp meslek lisesinin ek puan avantajıyla 2 dahi olsa bitirmeliyim? Çok arada kaldım. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Sırf dipolma için bile o üniversiteyi okumalısın dostum, çünkü önündeki iş imkanını bu diploma sayesinde bulabilirsin. Kesinlikle en iyi gidebildiğin üniversiteye gitmeye çalış. Veya istediğin bir tane varsa ona gidebilirsin.

Meslek lisesinde bilişim teknolojileri alanında okuyorum. Seneye 12.sınıf olacağım ve staj yapacağım. Onun dışında alanımda gayet başarılıyım ve üniversite okumalıyım emin değilim. Yazılım alanında kendimi geliştirip, üniversite okurken harcanacak parayı da dil öğrenirim her türlü iş bulurum diye düşünüyorum. Ya da biraz derslere düşüp meslek lisesinin ek puan avantajıyla 2 dahi olsa bitirmeliyim? Çok arada kaldım. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
Okumalısın. Eğitim önemlidir.

35-40 yaşına geldiğinde pişman olursun benden demesi. Çoğu büyüğüm şuan pişmanlar. Tırttan bir üniversite olsa da oku. Sana zararı olmaz. Ayrıca üniversite mezunu olmadan lise mezununa kendini ne kadar geliştirirsen geliştir kimse sana şak diye al iş diye vermiyor. Özellikle yazılımdan bahsediyorsak. Bırak 2 yıllık önlisansı 4 yıllık bir lisans mezunu olmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı