Üniversite okunmalı mı?

Renster

Decapat
Daha fazla  
Üniversite okuyordum 1.sınıftayım ama saldım. Sizce tekrardan üniversite okumalı mıyım? Hiçbir meslek alanında bilgim vb. yok. Anadolu lisesi mezunuyum. Direkt iş hayatına mı atılmalıyım?

Sırf okumuş olmak için okuyacaksan okuma çünkü boş masraf. Gerçekten okuyup iş edinme hedefin varsa oku.

Sırf okudum demek için okumak bu devirde çok masraflı. Ailen para basmıyorsa hiç masrafa sokma. Zaten meslek hayatındaki bilgileri üniversite hayatında öğreneceksin. Üniversitede kasiyerlik eğitimi verilmiyor.

4 senelik ortalama bir bolumden mezun olup meslek getiren bir bolum degilse hiç okuma daha faydali. Hemen hayata atil. Tabii sunu da hesap a kat ortalama bolumden mezun olup kendini meslek ve yetenek acisindan gelistiren ile bir olamaz sin. Ticareti Teknik acidan yetissen bile. Ustanin yanin da.

Var PC mühendisliği hayalim. Ama şu YKS'yi geçemiyorum.
Gerçekten çok istiyorsan çok çalışman lazım hocam. Bunu yapabileceğine hiç inanmıyorsan ilgini çekebilecek farklı bölümlere yönel. YKS'de çok kötüyüm diyorsan ve tutsa tutsa 2 senelikler tutar diyorsan da önü açık 2 senelik bölümlere bak.

Bu konuya rast geldim. Üniversiteye 3 ay kaldı deyip sınava tekrar üniversite okuyayım mı diye sormak absürt.

Hocam maalesef okula, kursa vb. gitmiyorum. 😬 Görüşecek kimsem yok yani.
Peki burada neden böyle dedin. Boşuna konu açmaya ne gerek var?

Gerçekten çok istiyorsan çok çalışman lazım hocam. Bunu yapabileceğine hiç inanmıyorsan ilgini çekebilecek farklı bölümlere yönel. YKS'de çok kötüyüm diyorsan ve tutsa tutsa 2 senelikler tutar diyorsan da önü açık 2 senelik bölümlere bak.
Yani 2 senelikler de pek iyi değil. 4 yıllığa geçmek YKS'den daha zor.

Geri
Yukarı