Üniversite ortamı nasıl?

• Konuyu başlatan 244012
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 12B

244012

Hectopat
Makaleler
7
Bazıları çok güzel olduğunu söylerken bazıları lisedekinin aynısı diyor. Liseden farkı yok mu? Sadece üniversite sınavında motive etmek için mi övüyorlar? Farkları neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok farkı var. Bir kere okula sakalla, sivil kıyafetle gidebiliyorsun. Bunun kadar güzel bir şey mi var? Ortam ise okuldan okula, bölümden bölüme değişir. Lise ile gerek fiziksel gerek de olgunluk açısından çoğu şey değişiyor ama.

Uçak okudum, uçak muhabbeti dinlemek için millet fakülteye geliyordu :D

Bir gün geç kaldım derse, almadı derse. Lisedeki gibi yok yazılmayla kurtulamıyorsunuz bazen :)

2 yıllık bölüm okuduğum için söylüyorum, liseden daha kötü. En azından orada kafa dengi arkadaşlarım vardı. Şu an hepsi ot gibi. Hiç bir aktiviteye katılmıyolar, muhabbetleri desen sarmıyor.. Mecburi gelip-gidiyorum. :D

Meslek yüksekokulları lise 5 gibi olabiliyor. Diğerleri ona nazaran daha nezih olabiliyor.
Nezihlik çok fazla değişkene bağlı. Makine mühendisliği ile tıp arasında çok fark var, hangi sıralamada olduğu fark etmeksizin. Özelde ise tıptakiler makineden daha kaba da olabiliyor. Bulunduğun bölge bile etken.

Mühendislik tutturamayıp 2 yıllık önlisans bölümüne gittikten sonra hocanın anlattıklarını anlamayıp aynı konuyu eve gelince youtubeden 10dk da anlayınca anlıyorsun üniversitenin ne olduğunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı