Üniversite sınavı için çalışmaya nereden başlamalıyım?

40 sorumu. :D MF sınavı yaklaşık 80dk da bitirilebilir o zaman.
Alan sınavı kitapçığında tüm dersler var, bir sayısalcının çözmesi gereken 40 matematik ve 40 fen. Biçilen süre 3 saat. Şu da var sınav öncesi alan tercihi yok. Kitapçıkta olacağı için istersen edebiyat da çöz. Fakat sürenin çok olduğu aşikar.

Hocam dershaneye verilmez para falan yazık, zaten çokta zengin değilim. Evde düzgün bir çalışma planı oluşturup çalışacağım yeter ki düzgün kaynaklar olsun elimde. İnternet'den sipariş edebileceğim bir site var mıdır bunları ?

- Kpss Yks Ygs Dgs Ales Yds Öabt Gys 2018 Hazırlık Kitapları
- www.ucuzkitapal.com

Bu sitelerde genel olarak kitaplar ucuz bazen indirimde oluyor. Bir çok alışverişim oldu güvenilirdir.
@DDEMR Söylediğin kitaplar iyi midir ?

Benim seviyeme göre iyi kardeşim beni zorlayan sorularda vardı, konusunu bildiğim için çerez gibi gelen sorular da...

Başka tavsiyede bulunacak var mı ?
Sadece deneme kitabı alıp konuları internet üzerinden dinlesem daha mı iyi olur okuyarak anlamaya çalışmaktan ?
Öğrenme metodunuza göre değişir bu lakin biyoloji gibi derslerde şematik öğrenmek ve yazmak daha etkili olur. İnternetteki videolara da kesinlikle bakın illa ki kayda değer yöntemler öğrenirsiniz.
Öğrenmek için deneme kitabı ağır olur. Konularınızı oturttuktan sonra denemelere başlamanızı öneririm.

Sana tavsiyem matematik ve fizik çalış. Yazın mat-1 fizik hallet. Sonra full lys. Tekrar şunu anlatım ygs (tyt) çalışlmaya deymeyen bir sınav. 4 ay yattım gine 100 soru yaptım 90 küsür netim çıkar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı