Üniversite sınavı için TM mi, sayısal mı?

Daha fazla  
Merhaba herkese, şu an 11. sınıfa gidiyorum ve sayısal bölüm okuyorum ama çok kararsızım. Kalsam mı, yoksa TM (eşit ağırlık) mi geçsem? Sanırsam kalacağım. Önceden deneyimi olan veya bilgi sahibi olan birileri yardım edebilir mi? Çok araştırıyorum 2-3 gündür ama tam istediğim cevapları alamıyorum.

Şimdi benim anlamadığım AYT'de sayısal olsan bile eşit ağırlık çözebiliyormuşsun. Onu anladım ama diyelim ki tüm her şeyi çözdüm, puanlama nasıl olacak? En çok da kafamı karıştıran her şeyi çözdüm ama en iyi netlerim eşit ağırlıkta olmuş, bu sefer ona göre bir üniversite mi seçeceğim? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@gsmuhammed1905gok, öncelikle bilgisayar mühendisliği istiyorsan, sayısal puan kısmı hesaplanır. Onun için TYT'deki tüm dersleri çözmen, AYT'den de fen ve matematik dersini çözmen gerekiyor.

@gsmuhammed1905gok, öncelikle bilgisayar mühendisliği istiyorsan, sayısal puan kısmı hesaplanır. Onun için TYT'deki tüm dersleri çözmen, AYT'den de fen ve matematik dersini çözmen gerekiyor.

Teşekkür ederim. Bir de puan hesaplama nasıl, onu biliyor musun? TYT ve AYT ayrı ayrı mı yoksa bir mi hesaplanıyor, eğer ayrı ise en fazla 500 puan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı