TM mi, Sayısal mı?

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar merhaba. Anadolu lisesi öğrencisiyim. 11.Sınıfım. Şu an sayısal bölüm okuyorum ancak matematik harici notlar bayağı düşük. Sayısal derslerimin ortalaması 50. Haftalık 40 saat görülen dersten 15 saatini sayısal dersler oluştururken ben bu sayısal derslerden ortalama olarak 50 almışım. Bu notlarla sayısaldan bir şey yapabileceğimi düşünmüyorum. Gördüğümüz dil anlatım, edebiyat, inkılap vb. derslerde ise ortalamam 90. TM geçersem yapamayacağımı, 85'in altında not alacağımı düşünmüyorum. Ancak ben hep pilot olmak istedim. Ne yapmalıyım sizce? Böyle giderse kendimi yakacağım çünkü tam bir TM öğrencisiyim. Arkadaşlarımda öyle diyor. Kafam karışık...

Son düzenleme:
Gerçekten istiyorsan yaparsın. TM'de sayısal dersler yok diye kolay sanma. Derslerdeki başarın iyi olabilir ancak üniversite sınavlarında bu oranın değişmesi muhtemel. TM'den iyi bir yere gitmek istiyorsan çok iyi sıralama yapman gerek. Seçimini ileriye dönük olarak yapmalısın.

Okulumuzda yapılan edebiyat, dil anlatım, inkılap sınavları ortaktı. Onlar TM olsa bile biz aynı sınavlara girdik ve ben çoğu TM'ciden yüksek puan aldım. Sayısallar zaten yerlerdeydi. Kendime sayısal demiyorum. TM geçersem ciddi anlamda yüksek sıralama yapabileceğimi inanıyorum ancak aynısı sayısalda yok, ne kadar çalışsam da matematik harici yüksek gelmedi.

"Hukuk benim istediğim meslek olur muydu?" diye kendimi sorguluyorum. Çok kararsız kaldım. Kendimi yapacağım tek bir seçimle heba etmek hiç istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı