Üniversite Sınavına Geç Kalan Öğrencinin ve Ailesinin Kapıyı Tekmelesi

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Dolaşırken şöyle bir videoya denk geldim. 2017'de yapılan YGS sınavına geç kalan öğrenci ve sanırım ailesi içeriye alınmadıkları için kapıyı tekmeliyorlar, Allah belanızı versiyon diyorlar ve kapıya şişe fırlatıyorlar. Polis gelip düzgünce uyarıyor, bizim yetkimiz yok diyor. Arkadan sınav yetkilisi geliyor, benzer şeyleri telaffuz ediyor fakat ailedeki şahıslardan biri yine anladığım kadarıyla yetkililere saldırmaya çalışıyor.

İçeride insanlar hayatlarını kökten etkileyecek sınava giriyor, dışarıda yaşanan olaylara bakın. İçeridekilerin konsantrasyonunun kaldığını sanmıyorum. Yazık.

Bilmiyorum, herkes giriyor bu sınavlara. Ben sınava girmeden 1 saat erken o alanda olurdum. Sonuçta böyle zamanlarda trafik ve kaza oranı normal günlere göre devasa bir şekilde artıyor.

Bugün üniversite sınavına geç kalan (bir de mezuna kalmış) kişi;

yarın dersine de geç kalır,
finaline, vizesine de geç kalır,
iş hayatına atıldığında işine de geç kalır.

Bizim hocalar sınav zamanında sınıfa 20 dakika önce gelmeyenleri almıyordu sınava. Üstüne 20-23 yaşına geldin bir sınava yetişemiyor musun diye bütün sınıfın içinde gömüyordu.

2. senesinin de çöp olması umarım sorumluluğunu biraz daha arttırmıştır. Saçını düzleştirene kadar, makyajını yapana kadar 1 saat önce alanda olsaydı bunlara gerek kalmayacaktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Her zaman söyledim ve yine söylüyorum; Madem bu sınav çok önemli, o zaman sınav yerine 2-3 saat önce gideceksin. Kimse bahane üretmesin kendine.

Orada sınava giren onlarca insan var. Onlar enayi mi zamanında gidiyor?

Sen otur otur, yumurta popoya dayanınca kalk git. Yok ya? İstersen bir dakika geç kal kardeş. Kurallar neyse ona uymak zorundasın. Babanızın çiftliği değil orası.

NOT: Video küfürlü :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Draven main sınava geç kalırsa :D

tumblr_pt1gsmcMlV1ujmvy2o1_640.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı