Üniversite sınavına hazırlanırken günde kaç saat çalışılmalı?

Ders çalışmaya erken başlarsanız erken bırakırsınız. Yavaş yavaş başla ama başla. Çok fazla çalışmak ne kadar tehlikeliyse hiç çalışmamak da o kadar tehlikeli. Bünyeyi hazırla yavaş yavaş fazla çalışmaya başla.

Ders çalışmaya erken başlarsanız erken bırakırsınız. Yavaş yavaş başla ama başla. Çok fazla çalışmak ne kadar tehlikeliyse hiç çalışmamak da o kadar tehlikeli. Bünyeyi hazırla yavaş yavaş fazla çalışmaya başla.
Hocam 11. sınıfın yazında TYT'yi, 12. sınıfta da full AYT çalışmayı düşünüyorum. Fizik ve kimya bilgim sıfır desem yeridir. Matemetik de idare eder. Hayırlısıyla şu sayısalı halledersem, gerisi kolay.

Hocam 11. sınıfın yazında TYT'yi, 12. sınıfta da full AYT çalışmayı düşünüyorum. Fizik ve kimya bilgim sıfır desem yeridir. Matemetik de idare eder. Hayırlısıyla şu sayısalı halledersem, gerisi kolay.
TYT'yi erkenden bitirmen lazım. Çok çabuk unutacaksın ama sorun etme, küçük tekrarla tekrar aklına gelecek. Mesele baştan sona sağlam bir şekilde bitirmekte.

Bizim tıp'a gideneler sabah 8.30'da baslıyordu gece 1.3 gibi bitiriyordu tabii yemek vs. molası ekleyebilirsin. Bayağı çalışıyorlardı. Hedefinize göre değişir.
Hedefim yazılım mühendisliği. Sanırım tıp'a gidenlere kadar çalışmam lazım. İyi üniversiteler 40-50K sıralama istiyor.

LGS'ye günde 2 saat çalışarak hazırlanmıştım. Çocukluk arkadaşım ise ilkokuldan beri ağır çalışarak hazırlanmıştı. İkimizde ilk 5.000 içerisine girdik. Yani bu kapasitene göre değişir. İlk önce kendini tanıman lazım.
LGS ile karşılaştırılamaz baya fark var.

Eğer sınavı önemsiyorsan günde 7-8 saat çalışarak içinden geçersin.

Hedefim yazılım mühendisliği. Sanırım tıp'a gidenlere kadar çalışmam lazım. İyi üniversiteler 40-50K sıralama istiyor.
Aynen.
Dediğim gibi 6.3-7 gibi kahvaltı 8.3 gibi başlarlardı. 11-12 yemek. 1'den 5'e kadar tekrar ders. 5-6 yemek. 6.3 etüt saat 10'a kadar ondan sonra yine biraz mola sonra 1.3'a kadar çalışırlardı. Okulda da aynı şekilde. Tenefüsler de vs soru çözdür.

Dediğim gibi 6.3-7 gibi kahvaltı 8.3 gibi başlarlardı. 11-12 yemek. 1'den 5'e kadar tekrar ders. 5-6 yemek. 6.3 etüt saat 10'a kadar ondan sonra yine biraz mola sonra 1.3'a kadar çalışırlardı. Okulda da aynı şekilde. Teneffüslerde vs. soru çözdür.
Şahsen ben bütün gün çalışmayı abartı buluyorum. Ki istesem de çalışamam zaten, bunalırım. Konu öğrenme odaklı çalışırım. Her gün bir konu öğrenme gibi.

Geri
Yukarı