Üniversite ve uzak kalma kaygısı

Aynı problemi bende yaşadım ve çokta az kalmış olsa da yaşıyorum. Ortaokulda başladı evden uzak kalma korkusu devamı şöyle geldi ; yatılı lise , şehir dışı üniversite , yurt içi iş seyahatleri , yurt dışı iş seyahatleri , tatile gitme , askerlik bunların hepsi probleme dönüşüyordu. Artık umursamıyorum çözümü böyle buldum ama çok azda olsa uzaklaşırken stres yaşıyorum benden sana tavsiye umursamamazlık yap biraz.

Aslında herkes aynı şeyi söylüyor. Alışırsın. Haklılar da kendilerince. Burada tavsiye veren örnekler veren herkese teşekkür ederim. İnanın ki kaç gündür sabahın köründe kalkıp bir daha uyuyamıyorum. Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

Hocam tamamen tercih meselesi, kendi denginiz arkadaş bulduktan sonra sıkıntı yok. Ben yurtta kalmayı veya ev tutmayı sevmiyorum mesela. Panik yapmaya gerek yok. :D

Teşekkürler önerileriniz için. Ben bunlara kafa yorup kendimi bitirdim. Üstüne birde 2 yıl beraber olduğum sevdiğim insan ile ayrıldık. Öncesinde beynim, artık kalbim. Zamanınızı aldığım için özür dilerim.

Geçen sene bende de vardı bu korku. Hem İstanbul hem yurt korkuyordum. 3-4 gün sonra arkadaş da bulunca rahatlıyorsun. 1 sene bitti tek eve çıktım bu sene. Aileden uzak ve yalnız yaşamak gibisi yok. Hayatına karışan yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı