Üniversitede 2 ve 2'den fazla dersten kalırsak ne olur?

Tolga1231

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Özel üniversitede okuyorum. 2 dersten kalacağım gibi duruyor. R eğer kalırsam bu dersler için para ödeyecek miyim ve 2 veya 2'den fazla dersten kalırsam neler olacak anlatır mısınız?

Bu mevzu üniversiteler arasında farklılık gösterebilir, bu nedenle kesin bilgiyi öğrenmek için üniversitenizin öğrenci işleri veya ilgili birimine başvurmanız gerekmektedir.

Merhaba. Özel üniversitede okuyorum. 2 dersten kalacağım gibi duruyor. R eğer kalırsam bu dersler için para ödeyecek miyim ve 2 veya 2'den fazla dersten kalırsam neler olacak anlatır mısınız?
Okula göre değişir. Büt varsa büt yaparsın, yaz okulu varsa yaz okulu yaparsın; hiçbiri yoksa alttan alırsın.

@Tolga1231 çekinmek en büyük hatan olur. Bu soruyu danışman hocana sormalısın. Bizim vereceğimiz cevaplar sana zarar da verebilir bu süreçte. @IV.MURAT'ın söyledikleri genel olarak çoğu yerde geçen uygulamalar.

Okula göre değişir. Büt varsa büt yaparsın, yaz okulu varsa yaz okulu yaparsın; hiçbiri yoksa alttan alırsın.

Büt yaz okulu ve alttan ders alma var diye biliyorum benim öğrenmek istediğim şu bu büte alttan ders alma yaz okulu için kaldığım derslere devam etmek için para ödeyecek miyim?

@Tolga1231 çekinmek en büyük hatan olur. Bu soruyu danışman hocana sormalısın. Bizim vereceğimiz cevaplar sana zarar da verebilir bu süreçte. @IV.MURAT'ın söyledikleri genel olarak çoğu yerde geçen uygulamalar.

Tamam sorarım da çekinme nedenim danışma hocam biraz sert hatta dersin ilk günü saçma sorular sormak için gelmeyin sorularınıza göre cevap veririm vermem dedi.

Üniden üniye farklılık gösterir. Kimi okul dönem ortalamanı 2 nin üstünde ister sıkıntı olmasın diye kimisi yaz okulu açar kaldığın dersler için ki onda da para ödersin kimisi yaz okulu açmaz bütünleme sınavları yapar final sınavı gibi olur. Kimisi de hem yaz okulu hem bütünleme yapar dediğim gibi üniversiteler MEB e bağlı olmadığından hepsi YÖK e bağlı fakat nihayetinde bağımsız olarak kendileri kararlar alabiliyorlar öğrenci işlerine danış en iyisi

Üniversiteden üniversiteye farklılık gösterir. Kimi okul dönem ortalamanı 2'nin üstünde ister sıkıntı olmasın diye kimisi yaz okulu açar kaldığın dersler için ki onda da para ödersin kimisi yaz okulu açmaz bütünleme sınavları yapar final sınavı gibi olur. Kimisi de hem yaz okulu hem bütünleme yapar dediğim gibi üniversiteler MEB'e bağlı olmadığından hepsi YÖK'e bağlı fakat nihayetinde bağımsız olarak kendileri kararlar alabiliyorlar öğrenci işlerine danış en iyisi

Öğrenci işlerine mail atabiliyor muyum peki mailleri bulunuyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı