Üniversitede ilk dönemde 4 dersten kalınırsa sınıf tekrarı olur mu?

Loutyhu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar matematik bölümündeyim 4 dersten kalacağım galiba bütlerede maksimum 3 ders üstü girebiliyormuş. 2. döneme geçme hakkım yok mu ya da 2. döneme geçsem de 2.sene bir daha 1.sınıfı mı okuyacağım merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir yönetmelik yoksa okulunuzda, verebildiğiniz dersleri verir ikinci dönemden alabildiklerinizi alırsınız. Bütten de veremediğiniz dersler olursa onları da sonraki dönemde alırsınız. Üniversitede kalmak normal, sınıfta kalmak diye bir şey yok dersten kalmak var.

Özel bir yönetmelik yoksa okulunuzda, verebildiğiniz dersleri verir ikinci dönemden alabildiklerinizi alırsınız. Bütten de veremediğiniz dersler olursa onları da sonraki dönemde alırsınız. Üniversitede kalmak normal, sınıfta kalmak diye bir şey yok dersten kalmak var.
Hocam şimdi 4 dersten kalıcam ama bütde 3 dersi seçip 1 dersi bırakıp girme gibi bir durumum var mı yoksa direkt büte girme hakkım yok mu.Dersleride 2.sınıfın 1.döneminde almaya başlıcam sanırım hepsine kredim yetmezse dönem mi uzuyor.

Hocam şimdi 4 dersten kalıcam ama bütde 3 dersi seçip 1 dersi bırakıp girme gibi bir durumum var mı yoksa direkt büte girme hakkım yok mu.Dersleride 2.sınıfın 1.döneminde almaya başlıcam sanırım hepsine kredim yetmezse dönem mi uzuyor.
Bence bu sorunun cevabini soyleyemez cunku her okulda degisebiliyor yonetmelik ve sistem. Okulunun yonetmeligini okumalisin ya da daha basiti ust siniflardan biriyle tanismaya calis ayakustu ve onlara sormayi dene. Bunu yapabilmen icin ya girisken biri olman gerek ya da sarhos.

O sizin okula göre değişebilir, bizde büt sınırı yok diye biliyorum. 3 dersten kalıp 3 büte girebilmiştim, sorun olmamıştı. Bazı derslerde büte girmek için finale katılma zorunluluğu var sadece. Bölüm sekreterinize veya danışman hocanıza bir sorun durumu, yardımcı olur. Maile cevap vermiyorlarsa dahili numaraları arayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı