Üniversitede kavga oluyor mu?

Teşekkür ederim üniversite için tavsiyileriniz varsa sizinde dinlemek isterim hocam
Ortalamanıza dikkat edin; ileride akademik kariyer, yüksek lisans gibi bir durum olursa en az 3.2 ortalamanız olması çok faydalı olur.

KPSS ile işi olan bir bölümdeyseniz 3. sene ufak ufak KPSS çalışmaya başlamanızı öneririm düzenli bir şekilde. Sınav puanı 2 sene geçerli çünkü.

Bir de mutlaka İngilizce öğrenin. YouTube'daki İngilizce konu anlatım kanallarından birini izleseniz bile çok şey katar. En azından B2 İngilizce ile mezun olmaya çalışın.

Sosyal anlamda da girişken olmanızı öneririm. Gezebildiğiniz kadar gezin boş vakitlerinizde.

Vallahi inanmayacaksın biliyorum ama kanka vallahi kız için her gün okulda 2 erkek kavga ediyordu sanırım
Güçlü olan kızı alıyor muydu?

Yani kısaca cevapliyim gittiğin üniversiteye göre değişir. Meslek lisesinden bozma bir üniversiteye gidersen benzeri şeyler yine görürsün fakat yüksek puanlı Boğaziçi olsun Odtü olsun Dokuz eylül gibi ünilere gidersen ordakiler sevgililerini paylaşıyor zaten bu sebeple bir kavga görmezsin diye düşünüyorum. Tabi her türden insan görüceğin her olay yaşanabilir. Sen kendi çevrende kaliteli insanlar tutarsan bu tür olaylara maruz kalmazsın.

Üniversite içerisinde kimse kavga etmez. Büyük bir mevzu varsa üniversite bitimi beklenir fazla kişiyle gelen olursa muhtemelen seni paket ederler. Aynı kıza aşık olma mevzusunda senin yerleştiğin yerde gorililin birine denk gelmezsen problem olmaz. Tavsiye istersen samimi arkadaş grubunu küçük tut herkesle tanış selam ver selam al ama samimi olma. Herkese iyi niyetle yaklaşma artık kurtlar sofrasındasın. Her arkadaş ortamına gir çık ama gün sonunda samimi oldukların senin arkanda duracak. Eğitim anlamında ne kadar etkinlik ve kurs varsa katıl. Kendine network oluştur yeni insanlar tanı Türkçe kelime hazneni geliştir. Hocalara yağcılık yapma genelde devlet üniversitesinde öğretim üyeleri kendini bir şey sanıyor.

Dediklerin pek mantıklı gelmedi.
biliyorum kanka anlatınca saçma geliyorda yaşayınca işte anlıyorsun :)

Üniversite içerisinde kimse kavga etmez. Büyük bir mevzu varsa üniversite bitimi beklenir fazla kişiyle gelen olursa muhtemelen seni paket ederler. Aynı kıza aşık olma mevzusunda senin yerleştiğin yerde gorililin birine denk gelmezsen problem olmaz. Tavsiye istersen samimi arkadaş grubunu küçük tut herkesle tanış selam ver selam al ama samimi olma. Herkese iyi niyetle yaklaşma artık kurtlar sofrasındasın. Her arkadaş ortamına gir çık ama gün sonunda samimi oldukların senin arkanda duracak. Eğitim anlamında ne kadar etkinlik ve kurs varsa katıl. Kendine network oluştur yeni insanlar tanı Türkçe kelime hazneni geliştir. Hocalara yağcılık yapma genelde devlet üniversitesinde öğretim üyeleri kendini bir şey sanıyor.

Hocam herkes 1.sınıfta kurulan arkadaşlıklar hemen dağılıyor diyoralr doğru mu 4.sınıfta 1-2 tane gerçek arkadaşın kalıyor dediler

biliyorum kanka anlatınca saçma geliyorda yaşayınca işte anlıyorsun :)

Hocam herkes 1.sınıfta kurulan arkadaşlıklar hemen dağılıyor diyoralr doğru mu 4.sınıfta 1-2 tane gerçek arkadaşın kalıyor dediler
Doğrudur çok fazla arkadaşın kalmaz bu kadar kişi içinde zaten herkesle samimi olamazsın. Arkandan iş çeviren çok olur. 1-2 dostun kalır geriye özellikle kızlara güvenme anında satıyorlar.

Zaman mekan fark etmeksizin insanların olduğu her yerde kavga olabilir. Fakat üniversitedeki oran liseye göre daha düşük.

Geri
Yukarı